Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan másolhatom át a régi...

B.Toma kérdése:

Hogyan másolhatom át a régi DVD-imet egyszerűen HDD-re?

Figyelt kérdés
Van egy rakás "írt dvd-m" amiken ma már nehezen beszerezhető régi filmek és sorozatok vannak, ezeket szeretném archiválni egy külső HDD-re. Milyen programot kéne ehhez letölteni, használni? Lehetőleg egyszerű legyen, mert láma vagyok ehhez!
2013. jún. 2. 04:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Milyen formában szeretnéd lementeni? Az eredeti DVD-ről szeretnél reprodukálható képet, vagy ki akarod kódolni videófájlokba?
2013. jún. 2. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Gondolom filmekről van szó. Ha egy az egyben akarod a DVD-ét elmenteni arra a DVD Shrink programot ajánlom.Én még mindig a 3.2-es verzióját használom, tökéletes.

De én hasonló problémámat úgy oldanám meg, hogy a filmeket konvertálnám H264 kodekkel valamelyik Rippelő programmal.Például DVDFab 8.2.2.4. Portable programmal.Eredeti hanggal...

Vagy ugyanúgy konvertálnám a filmet, de .mkv fájlba ha több audio sávval és több felirat fájllal akarnám elmenteni.Ebben nincs gyakorlatom. De mindenképp konvertálnám a filmeket...Mert így egy filmet 1,2-1,8 GB-ból megúsznál...

2013. jún. 2. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kezdőnek én is a Shrinket ajánlanám, majd később próbálj konvertálni pld a format factory-val.
2013. jún. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mivel írt lemezek, így a Shrink teljesen felesleges. Simán másolás-beillesztés elég. Konvertálni sok film esetében nincs értelme, mert filmenként nyersz 1 GB-ot, de ez legalább két óra konvertálás lemezenként. Ennyit szerintem nem ér az egész, mikor 25K-ért kapsz egy 2TB-os vinyót. A külső vinyót pedig NTFS-re formázd és mehet a másolás simán Total Commanderrel vagy az oprendszer másolás funkciójával...
2013. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha simán átmásolunk egy DVD-ét , akkor azzal később már nem sok mindent lehet kezdeni. Pont erre találták ki a Shrinket.
2013. jún. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az a gyári DVD-re vonatkozik. Az írt DVD már átesett a "Shrink-elésen", tehát arra a programra itt már nincs szükség!
2013. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Egész pontosan, dvd-re írt filmjeimet szeretném MKV vagy MP4 formátumban tárolni a külső HDD-n, hogy a médialejátszó és a tv is felismerje ha csatlakoztatom rá.

Kipróbáltam, DVD shrinkkel leszedtem lemezről a HDD-re, de aztán a video_TS mappával/fájlokkal nem tudott mit kezdeni...

2013. jún. 3. 01:12
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor a legegyszerűbb dolgod a Nero Recode nevű programmal van, ha éppen akad Nero a gépeden. Remek h264-gyel kódolt mp4 fájlokat csinál Nero Digital néven, amikhez több hangsávot és feliratot is lehet adni. A célméret könnyen állítható, a minőség kiváló. A mai lejátszók mind szeretik, és a videokártyák gyorsítják is. Igazából a Nero ezzel kb. 10 évvel megelőzte a korát (már akkor is tudott ilyet), csak ez most a te szempontodból lényegtelen.
2013. jún. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia. Ezzel az ingyenes programmal egyszerűen és jó minőségű DVD rippet készíthetsz. Ez a program jobb mint a DVDFab, amit először ajánlottam. Egy próbát megér, nem fogsz csalódni.

A neve : XMedia Recode. Még egy tutorialt is készítettem kedvcsinálónak.


[link]


Üdv.

2013. jún. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért erőltetitek a rippelést???

Azzal átkódolja még egyszer a filmet, ami teljesen feleslegesen rontja a minőséget és sok idő is. Simán át kell másolni a lemezt és kész!!

2013. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!