Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8 wifi problémák?

Windows 8 wifi problémák?

Figyelt kérdés
Naszóval van egy win 8as laptopom, ami eddig fogta az itthoni wifis netet, aztán ki lett húzva a router meg a modem a konnektorból 10 másodpercre, ezek után a laptop nem látja többet a kapcsolatot. Az asztali gépem(win7) tökéletesen működik úgy mint előtte, a párom asztali gépe(win xp) szintén tökéletesen üzemel, a telefonom úgyszintén látja a netet, egyedül a laptop nem. Semmi értelmes beállítási lehetőséget nem találok, az új kapcsolat varázsló meg azt mondja ezzel a névvel létezik már kapcsolat, úgyhogy nem tudom még egyszer beállítani, de nem látható ettől függetlenül. Valaki mondjon erre valami okosat, mert lassan már ott tartok hogy nem érdekel a garancia, letörlöm a win8at a rákba és teszek rá egy xp-t, még az is jobb.

2013. jún. 4. 20:47
 1/7 CspCsj ***** válasza:

A jobb alsó sarokban ha ráklikkelsz a wifi/internet ikonra akkor a megjelenő listában látod a routered nevét?

1. Ha igen akkor jobbgomb és válaszd a Hálózat adatainak törlését, ezután ha csatlakozni akarsz akkor kérni fogja a jelszót és létrehozza újra a kapcsolatot.

2. Ha nem jelenik meg semmilyen elérhető wifihálózat (nem tudom a környéketeken van-e több is, itt felénk 3-4 mindig látszik) akkor meg kellene nézni, hogy a wifikártya nincs-e kikapcsolva (kétféleképpen lehet ki/bekapcsolni: vagy van a laptop oldalán egy kapcsoló, vagy szoftveresen az Fn+F2 billentyűk újboli megnyomásával, illetve ha nem az F2 akkor az F1-F12 közül azzal, amin a wifi jel van)

2013. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem látja a router nevét sem, ellenére annak hogy kéne látnia, ellenben minden más közelben lévő wifi kapcsolatot észlel. Hardveresen illetve funkciógombokkal nem tudom vezérelni a wifit csak szoftverből, de a ki-be kapcsolgatása sem oldotta meg a problémát. Lövésem nincs miért csinálja ezt. Ha telefonról osztom meg a wifit akkor azt is látja, csatlakozik is, csak éppen azt nem látja amit kellene neki.
2013. jún. 5. 08:33
 3/7 CspCsj ***** válasza:

Próbáld kézzel törölni a wifis kapcsolat tulajdonságait:

nyiss parancssort: Win bill + X

majd írd be és enter: "netsh wlan show profiles"

ez kiírja a már csatlakoztatott wifihálózatokat, jegyezd meg a routeredhez tartozó profil nevét

ezután: "netsh wlan delete profile name=megjegyzett profil név"

Remélem így sikerül.

2013. jún. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:
48%
Ja és régebbi laptopoknál/routereknél volt olyan, hogy csak a 6-os csatornán volt hajlandó működni, másikra állítva "eltűnt", lehet hogy a router kikapcsolás után másik csatornára állt be, próbáld átállítani a routerben!
2013. jún. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A parancssoros megoldás jó volt, ezen belül látta a kapcsolatot, de a problémát nem oldotta meg. Mindenesetre a későbbiekben még biztosan hasznát veszem, ment is a zöld kéz egyébként minden válaszodhoz cserébe. Valószínűleg a router csatornabeállítása lesz a baj ahogy mondtad, bár a laptop egyáltalán nem régi, alig fél éves.

Az egyetlen nehézség a csatorna állítgatásával, hogy elfelejtettem mit adtam meg a routernek jelszóként, és fogalmam sincs hogy hol van a papírja amire felírtam...resetelni nem akarom, mert minden gép vezeték nélkül kapcsolódik hozzá, és ha elfelejti a beállításokat akkor net nélkül maradok, mert kábelem nincsen itthon -.-

A gyári beállításokon sajnos módosítanom kellett, mert a szemben lévő magánbenzinkútról nyúlták a netem, ami nem lett volna probléma ha nem filmeket töltenek le ipari mennyiségben amitől alig tudtam használni az internetet, így minden jelszót átírtam eposzi nehézségűre és hosszúságúra, ami most meg is bosszulta magát;) Ha nem évente egyszer lépnék be a routerbe akkor nem lett volna gond, de így hamar elfelejtődött. Próbálkozok még pár órát a kitalálásával, aztán veszek egy kábelt hozzá.

2013. jún. 5. 11:16
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok nekem is ez volt a problémám, hogy semmilyen wifit nem láttam.

Találtam rá egy angol nyelvű jutube videót és sikerült.

Egyszerűen egy jobb gomb hibaelhárítást kellett csinálnom (azon belül mindent csak az első lehetőséggel továbbnyomni).


link:

http://www.youtube.com/watch?v=2-kPsmvcGf0

2014. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem egy TP-Link routherem van konkrétabban egy(TL-WR542G). A problémám hasonló volt, nem tudtam a saját routheremhez kapcsolódni. Más wifi kapcsolatot talált (bár a találatok is egy 1 perc után eltűnetek) de a sajátomat még véletlenül se. Utána néztem, hogy amit használtam eddig wifit (ami egy TL-WN321G volt) nem kompatibilis a Windows 8-al Csak windows7-ig voltak driverek a hivatalos oldalon. Ezért lekellet cserélnem egy másikra (személy szerint egy 322G-re) feltelpítettem a windows 8-s driverrel. Hibátlanul működik eddig.
2014. ápr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!