Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender 2.67-hez leírásokat...

Blender 2.67-hez leírásokat v. tutorialokat hol találok?

Figyelt kérdés

Még egyszer kiírom: BLENDER 2.67!!

A lényeg: 2.67-es verzió!!!


Hát elkezdtem tanulni FPC(Free Pascal) alatt az OpenGL-t, és ezzel párhuzamosan szeretném tanulni a Blender-t is, hogy 3d-s objektumokat is tudjak megjeleníteni, de eddig ezt a tutorialt találtam: http://www.youtube.com/watch?v=OSpXINqoKUM

De, ebben a videóban a jobb oldalt lévő eszköztárban a "world" fül alatt lévő "surface" dolgot nem találom!! Meg még van néhány dolog ami az enyémből hiányzik!!

Ja és ha lehet akkor legyen Magyar az a tutorial amit írtok.


Kérlek Segítsetek!!


Előre is köszönöm!



2013. jún. 5. 13:37
 1/8 tabaki ***** válasza:

"Még egyszer kiírom: BLENDER 2.67!!

A lényeg: 2.67-es verzió!!!"


Inkább azt írnád meg, miért? Ezt a videót én nem tudom megnézni, mert nálam megszakad, de az indulása alapján valószínűleg már egypár verzió óta érvényes izé lehet a benne.

A 2.67-es túl friss ahhoz, hogy komolyabb szakirodalmat találj hozzá, de mindig próbáld ki, hátha már az előzőek is tudják, amit véletlenül ebben mutatnak be. Az nagyon meglepne, ha az előző verziókat már betéve tudnád, csak az aktuálissal lennének nehézségeid.

Lehet, hogy a részecskealapú folyadékmodellezés a szíved csücske, de ez meglehetősen távol áll attól, amit egy kezdő művelni szokott, amikor 3d-objektumokat akar megjeleníteni...

Szerintem kezdd az alapokkal. Hiába, hogy hiperszuper kettőhatvanhetesed van, attól még tudja ugyanazokat a szimpla dolgokat is, mint a régiek.

Magyar tutorialokat leginkább a blender.hu-n találsz, emlékeim szerint linkeket is ide-oda, angol meg töméntelen van, inulj el a blender.org híreitől, csak győzzed kapkodni a fejed.

Ezen a gépen sajnos nincs Blenderem, ha hazamegyek, megpróbálom megkeresni a kérdéses gombot.

2013. jún. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azért 2.67-es verzió mert abban elvileg kijavítottak egy rakás hibát és raktak bele újításokat is.


Modellezni a legalapabb szinten már tudok, de a textúrázással még gondjaim vannak pl.:(Texture paint, meg textúra betöltése képből stb...).


Csak azt nem értem hogy néha miért tűnnek el a menüpontok?

Egyszer kijelölöm a poharamat aztán jobb oldalt ott van a "world" menüpont, 5 perc múlva ugyanezt megteszem,de akkor már nincs ott és nem értem miért! Egyébként több is eltűnik nem csak a "world"!


Köszi a válaszod, de majd néha-néha légyszi ha látsz egy jobb blender tutorialt amiben van textúrázás meg ilyenek akkor írd ide ki nekem!


Nagyon kösz!

2013. jún. 6. 10:19
 3/8 tabaki ***** válasza:

"Azért 2.67-es verzió mert abban elvileg kijavítottak egy rakás hibát és raktak bele újításokat is."

Ez minden verzióra igaz... :)


Az nagyon helyénvaló, hogy mindig a legújabb vátozatot használod, de ettől még a régi ismeretek nem veszítik érvényüket. A 2.49b után volt egy nagy váltás a 2.5 tiszteletére, de az még az azelőtti dolgokat is tökéletesen érti a Blender. Magyarán: Az friss változatok nem elfelejtik, hanem újabb megoldásokkal egészítik ki a rendszert (pontosabban: a kódot állandóan tökéletesítik, de ez a felhasználó szempontjából lényegtelen, mert a funkció ugyanaz marad). A program története során alig néhány alkalommal hagytak el régebbi módszereket (pl. az animációban), a legtöbb tehát problémátlanul használható -- más kérdés, hogy a 2.5 előtti tutoriálok funkcióit nem mindig könnyű megtalálni az új képernyőn. Speciel a textúrázásban az alapok ősrégiek, nyugodtan hagyatkozhatsz a régebbi információkra. Ezen a téren a 2.67 forradalmi újitása a Freestyle rendszer beépítése volt, amellyel speciális, rajzfilm-szerű hatásokat tudsz elérni, amennyire tudom, a többi nagyjából változatlan az utóbbi néhány verzió óta.

Nem tudom, letöltötted-e a kurrens, 2.67b változatot, ebben megint több, mint 100 módosítást eszközöltek, és vagy 30 hibát orvosoltak. :D Talán közte lesz a te problémád is. Ezek miatt a hibák miatt egyébként ne legyen rossz véleményed a Blenderről, a legtöbbjük különleges hardverkörnyezetben vagy extrém ötletek esetén bukkan fel, mezei felhasználónak általában nemigen van esélye, hogy beléjük botoljon.


Sajnos, a menüpontok eltűnését én sohasem tapasztaltam, lövésem sincs, hogy miről lehet szó. Milyen rendszeren használod programot? Nem, mintha okosságot várhatnál tőlem ezen a téren... Nálam Ubuntu 12.04 és Widows XP (SP3) alatt is kifogástalan.


A texture paint a számomra ismeretlen terület, emlékeim szerint régebben próbálkoztam vele, de a mostani változattal nem tudok mit kezdeni, majd utána nézek. A képpel való felületszínezés nem vészes, majd bemutatom, ha lesz időm, egy-két napon belül.


Tutoriálokat majd keresek (angol nyelvű van rogyásig, keress rá egyszerűen a 'blender texture' kersőszavakkal), ezzel csak az a bajom, hogy idehaza méregdrága mobilinternetet használok, amit egy-egy videó pillanatok alatt leszippant. De másik gépen azért próbálkozom.


Nem bánnám, ha némely félresikerült kísérletedet átküldenéd nekem, hogy én találok-e benne valamit. Ha megteszed, írd le azt is, hogy mit szerettél volna.

tabaki@uw.hu

2013. jún. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kösz! Nem gondoltam volna hogy te ilyen rendes vagy!

Az operációs rendszerem: Windows XP (SP3)

Azért a videokártyámat és a processzoromat is kiírom:

-Nvidia GeForce FX 5200 (Driverét is telepítettem!)

-Intel Pentium IV 2.80 GHZ, 512kb L2 chache.


És honnan tölthetem le a 2.67b-t?


Csak érdeklődésből:

Ha nem szeretnél ne válaszolj!

-Milyen mobilnetet használsz? Feltöltőkártyás?

2013. jún. 7. 08:08
 5/8 tabaki ***** válasza:

Amennyire a géped paramétereit meg tudom ítélni, az enyém jóval gyengébb, igaz, hogy 2 giga rammal, viszont valami Nvidia TNT 64 nevű videókártya van benne OpenGL 1.1-gyel... Ugyanezen van az Ubuntu is.


A 2.67b-t a szokásos helyről töltheted le:

[link]


"Feltöltőkártyás?"

Az, az, egy telefon mellé kaptuk ajándékba. Nem mondom, jól jön, mert eddig tabletről neteztem valami sóhajtásnyi lopott vonalon, de lehetőség szerint próbálom a fogamhoz verni a biteket. Más kérdés a GYK, az mánia...


Az ígért tananyagból még egy bötűt sem írtam neked, de a képek már megvannak hozzá. Mivel poharat emlegettél, egy bögrét dekoráltam, mutatóba itt van két render:

[link]

[link]

2013. jún. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tabaki ***** válasza:

Elkezdtem, de a tulajdonképpeni lényegtől még odább vagyok. Viszont hátha addig is találsz benne érdekességet, tehát kukkants ide:

[link]

2013. jún. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jól sikerült a bögréd!

Valamit már tudok textúrázni, de még nem nagyon megy.


Csak az a nagy baj hogy nincs sok időm!!!

Ez az utolsó hét a suliban és hát... NINCS NETEM OTTHON!!

Szóval szombattól kezdve nemigen tudjuk tartani a kapcsolatot!

(Majd maximum akkor ha beküldöm szervízbe a mobilnetemet és lesz pénzem akkor majd feltöltöm és utána).


Szerintem jobban járnánk ha pl. Facebookon tartanánk a kapcsolatot, mert ha pl fél hónap múlva tudok csak "nethez jutni" akkor már nem biztos hogy rá fogsz nézni erre a kérdésre!


Facebook-on:

Az én nevem: Madar Ádám

Profilképem: nincs

Lakhelyem: Nyirád (Nem Nyíregyháza!! Pontosan írtam.)


Ennyi szerintem elég.

2013. jún. 10. 12:34
 8/8 tabaki ***** válasza:
Oxi, a leírást mindenesetre folytatom, aztán majd meglátjuk a többit. Az évvége nekem is is nagy strapa, azt se tudom, hol áll a fejem.
2013. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!