Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudnám egy fájl kiterjesz...

Hogy tudnám egy fájl kiterjesztését megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Egy régi jó játékban, a RollerCoaster Tycoon-ban lehet a programon belül screenshotot készíteni, a PrintScreen gomb nélkül. Ezeket a játék .pcx kiterjesztéssel menti el. A gond az, hogy mikor megpróbálom Painttel megnyitni, nem engedi, mivel nem ismeri fel a kiterjesztést. Az okos fejemmel alapértelmezettnek állítottam a Paintet, így már nem is írja a fájl végére a kiterjesztést, amit, ha átírnék .jpg-re, talán meg tudnám nyitni. Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm. Megjegyzem, angol Windowsom van(Win 7), örülnék, ha sikerülne a szükséges lépéseket ehhez mérten leírni, a szakszavakat mindig nehézkesen fordítottam.

2013. jún. 9. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azzal hogy átírod a kiterjesztését PCX-ről JPG-re még nem fogja tudni megnyitni. ezt remélem nem gondoltad komolyan. Elvileg a gimp vagy a photoshop támogatja a pcx kiterjesztést. A gimpet javaslom mert ingyenes. Töltsd le a GIMP nevű programot a gépedre, azzal meg tudod nyitni a PCX fájlt és mentés máskénttel át tudod menteni jpg-be vagy gif-be vagy valami használhatóbb kiterjesztésbe.
2013. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:
Irfanview vagy más képnézegető is felismeri a PCX-et (talán a Windowsé nem, mer' az hülye), és mented más, tetszés szerinti formátumba. Nem gondolkodtál még el azon, hogy a kiterjesztésnek valami szerepe is van? Mi szükség volna rá, ha bármit bármivel meg lehetne nyitni? És miért ne nyitná meg bármelyik program, ha mindegy volna, mi van benne? A kiterjesztés azt jelzi, hogy a fájlon belüli adatok hogyan vannak megszervezve. Hiába írod át a kiterjesztést, a program nem tud mit kezdeni az adatokkal, mert egészen más rendszerben kapja őket, mint amit vár.
2013. jún. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"A kiterjesztés azt jelzi, hogy a fájlon belüli adatok hogyan vannak megszervezve."


Értem, csak nagyon furának tűnt, hogy egy mezei képet nem tud megnyitni egy képszerkesztő program. És sajnos a kiterjesztésekkel kapcsolatban nem tudok sokkal többet, mint, hogy az alapokat felismerem, és nem próbálok meg szövegeket videolejátszóval megnyitni. Köszönöm a segítséget.

2013. jún. 9. 21:06
 5/5 tabaki ***** válasza:

No, nem éppen egy képszerkesztő pogram, hanem a Paint... :)

Valószínűleg tudatosan törekszik rá a M$, hogy még véletlenül se legyen használható. Az kétségtelen, hogy a PCX-et nehéz lenne a jó ízlés keretein belül naprakész formátumnak nevezni, de annyira egyszerű a kezelése (anno még én is megcsináltam, még assemblyben is), hogy aligha a szakértelem hiánya béklyózza le a világ legismertebb szoftverfejlesztőinek a kezét.

2013. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!