Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom elrejteni az...

Hogyan tudom elrejteni az url-ben a fájl kiterjesztését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném valahogy megoldani, hogy a honlapomon a kiterjesztések ne látszódjanak.

tehát most ez van:

valami.hu/index.php?page=magamrol.php

és ezt szeretném:

valami.hu/index.php?page=magamrol


Ez megoldható?


Ui.: Nem használok Apache-t, és mondták már a .htaccess fájlt is, de nem tudom hogy kell ezt megcsinálni :D

Légyszi, legyen olyan kedves és mondja el nekem hogy tudom ezt egyszerűen megcsinálni:$

Köszönöm : )


2011. okt. 2. 02:57
 1/1 2xSü ***** válasza:

Nézzük hogyan is néz ki most az URL-ed:

valami.hu/index.php?page=magamrol.php


Ebből feltételezem, hogy az index.php beolvassa a magamrol.php-t és kinyomja outputba. Tehát valami ilyesmi lehet az index.php-d:


include $_GET['page'];


Ebben az esetben igen egyszerű a dolog:


include $_GET['page'] . '.php';


Kész is. Igaz ez így nagyon-nagyon nem biztonságos. (Pl.: valami.hu/index.php?page=index.php -ra vajon mit csinál? :-) )


* * *


Pontosítások:


Nem használsz Apache-t? Az a webszerver program neve (legalábbis valószínű az fut a szerveren).


A .htaccess pont az Apache-hoz kötődik. (A továbbiakban a korrekt megfogalmazás helyett inkább az érthető megfogalmazást választom.) Többek között az arra is jó, hogy a beérkezett kéréseket átalakítsa. Pl.:


valami.hu/magamrol

esetén átalakítja a kérést:

valami.hu/index.php?page=magamrol


Mindezt úgy, hogy a böngésző URL-jében továbbra is a valami.hu/magamrol látható. De amíg saját kútfőből nem tudsz megoldani egy olyan problémát, amit feltettél, addig inkább ne nagyon piszkáld.

2011. okt. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!