Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vlc 3D beállítások?

Vlc 3D beállítások?

Figyelt kérdés
Hogy tudom Vlc be beállítani hogy egy 3d-s film ne egymás melett legyen a 2 kép hanem átfedéssel ? Illetve ha nem a vlc, milyen más 3d player van ?
2013. jún. 10. 09:01
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Próbáld ezt, hátha:

http://www.youtube.com/watch?v=VxSPVjYU3yM


Más: az újabb verziójú PowerDVD-k is támogatják.

2013. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! hát a Vlc-s videóbol nem vettem ki semmi konkrétat, mert csak azt mutatja hogy lehet több ablakba is ugyanazt a filmet megjeleníteni, de majd még nézegetem a programokat. meg az kérdés, hogy a 3d film az ketté osztott kép, csak ilyen van feltöltve, nekem meg az kéne hogy 1 kép és "szellem kép legyen, az egész kicsit elmosva. De pl youtube videók is úgy vannak, ami 3d, előnézetbe kettéosztott 2 ugyanolyan kép, gondolom ez a 3D hivatalos jelölése, de ha rámegyek akkor már ugy tölti be hogy 1 képbe van és kicsit piros meg kék árnyékolásuk van.
2013. jún. 12. 10:34
 3/5 CspCsj ***** válasza:

Azért ne felejtsd el, hogy ha nem 3D-s a monitorod/TV-d, akkor hiába játszol le bármilyen programmal 3D-s videót, nem fogod tudni 3D-ben élvezni.


3D megjelenítési módszerek nagyon röviden:

3-félével találkozhatsz, ebből az első kihalóban


1. Anaglif 3D

Színezik a képet 2-féle színnel és ehhez színezett üvegű szemüveg kell. Mivel a színek nagyon torzulnak (a színezés elnyomja a több színt) nem igazán élvezhető, de előnye hogy ehhez nem kell speciális 3D-s TV.


2. Aktív 3D

A TV ami támogatja, képes a bejövő dupla videójelet kettéválasztani (általában meg kell adni, hogy videójel hogyan tartalmazza a dupla képet, egymás mellett vagy egymás alatt) és ezután egymás után lejátszani. Kell hozzá speciális szemüveg, ami elemes/akkus, mivel az üvege lcd kijelző - ami eltakarja a nem neki szánt képkockát, vagyis amikor a baloldali szemnek szánt képkocka látszik a monitoron/TV-n, akkor a jobboldali lencse/lcd zárva van és ugyanúgy fordítva. Valamint ehhez a pontos időzítéshez a szemüvegbe a rádiós vevőt építettek aminek a jelét a monitor/TV sugározza.


3. Passzív 3D

A TV képernyőjét speciális rétegekkel vonják be, ami módosítja (polarizálja) minden kivetített képkocka páros és páratlan sorainak fénysugarát. A szemüveglencséket is bevonják speciális rétegekkel ami csak a neki megfelelő sor fénysugarát engedi át, vagyis mondjuk a baloldali lencse csak a páros a jobboldali lencse csak a páratlan sorok fénysugarát. Itt is dupla a videójel vagyis a két képkockából rakja össze a TV az egy 3D-set: az egyik képkockából a páros a másik képkockából a páratlan sorokat egy képpkockává fésüli össze.


Szerintem már úgyis tudtad ezeket, még jobban is szóval biztosan írtam hülyeségeket, meg túlságosan egyszerűsítettem,de csak azt akartam érzékeltetni, hogy megfelelő TV nélkül, - csak programmal - nem fog menni a 3D.

2013. jún. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Persze, nem mondtál hülyeséget, Én hibáztam hogy nem írtam oda hogy van egy 3D monitorom.

nekem ebből a Passzív van. direkt vettem 3D full Hd Led monitort, sikerült is rájönnöm hogy Játszani hogy tudok 3D be meg youtubeon is filmet 3D be. Szépen viszi, játéknál is, van egy külön progi amibe bekell a játékot tenni és abbol indítani. így játékba megjelenik a progi sugó menüje és gyorsbillentyűvel írja hogy mit lehet, pl a Mélységet állítani, százalékkal. Nekem a Monitor elött van egy vízszintes csíkos réteg, amit elég közelről nézünk észre is lehet venni hogy megtörnek a sorok, de távolrol nagyon tiszta a kép. Youtube-os videóknál is úgy van hogy amelyik videó alá oda van írva hogy 3D HD azoknak az előnézeti képük 2 kép egymás melett, gondolom ez a 3D jelölése

ha rámegyek akkor betölti szépen átfedéssel "szellemképpel, hogy szabadszemmel kicsit homályosabb lesz, de szemüveggel éles. Nekem az a kérdésem, hogy töltöttem is már le 3D filmet kipróbálás képp, de az a film is alapbol úgy volt hogy 2 kép, duplán jelenítette meg amolyan tükrözés hogy függöleghesen ugyanazt láttam megosztva jobb bal oldalt. Nekem meg az kell hogy ugyanúgy mint youtube nál, hogy egymás mögé rakja.. mint egy rendes film, csak kicsi elmosással. Nemtudom hogy lehet, Vlc összes beállítást végig néztem, de nem tudtam rájönni hogy lehet. Vagy a film alapbol olyan ? akkor nekem nyilván Passziv 3d s filmet kell néznem, mert úgy látszik ahogy nekem lejön hogy a filmeket is a monitor fajtához szabják hogy vagy aktív vagy passzív.

2013. jún. 13. 10:22
 5/5 CspCsj ***** válasza:

Ja hogy van 3D monitor - jó lehet... :)


A 3D-s filmeket egymás alatt/felett tartalmazzák az eltérő szögből felvett képkockákat, és aztán a monitor vagy egy program rendezi el/illeszti egymásra/egymáshoz.


VLC-hez nem találtam infót, de próbáld ki a "PowerDVD 10 Ultra 3D"-t, az minden 3D-s formátumot lejátszik.

2013. jún. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!