Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux vagy Windows 7? Melyik...

Linux vagy Windows 7? Melyik jobb?

Figyelt kérdés
És az igaz, hogy a Linux teljesen ingyenes?

2013. jún. 12. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igaz. Ha játszani akarsz Windows. Ha szeretsz turkálni a gép beállításaiban, de 10 percnél nem akarsz többet erre a tevékenységre szánni, akkor Windows. Ha mindenáron az RTL Mostot akarod nézni, akkor Windows.

Egyéb esetekben a Linuxok jó alternatívák lehetnek. Én személy szerint a Linux mint családot ajánlanám (Ubuntu alapon dolgoznak, csak kicsit karcsúbbak)

2013. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Teljesen más a kettő, ráadásul linuxból ezerféle disztró van.

Van ingyenes, de van fizetős is.

2013. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

van inygenes, van fizetős, spéci. Vannak tört, kókány verziók, amik beállítanak zombi hálózatba, vannak, amik teljesen megbízhatóak. vanami jobb, mint bármelyik windows(bizonyos célokra,) van amelyik semmire sem jó.

De ingyen van a nagy része és van belőle választási lehetőség rendesen.

Nekem bejött a Linux Mint, multimédiás alapon, szoftverfejlesztésre és szervernek pedig Debian 6.0.

Ubuntut nem szeretem annyira, túl átlaguser-kinézete van és úgy is viselkedik. Akkor inkább a Mint.

2013. jún. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nos itt nem fog senki igazságot tenni. Pont ugyanúgy, mint a ""melyik jobb a rántott hús vagy a pörkölt".

Viszont lassan három éve használok linux mintet négy-öt gépen.Anyámék és a saját család gépén is. Egyszer telepítettem és a frissítésen kívül semmit nem kell barkácsolni rajt. A frissítés igaz majd 80 másodpercet vesz igénybe hetente. A szomszédom 7-et használ a laptopon és van szerencsém ilyen olyan dolgokat karban tartani rajt.Egy töredezés mentesítés és egy frissítés és szektorhiba kereséssel bogarászok 3 órát.

NEM IS BESZÉLEK A VIRUSKERESÉSRŐL.

2013. jún. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tabaki ***** válasza:

A linuxnak van egy orvosolhatatlan hibája, jelesül, hogy nem Windows. Van a családomban, aki csak muszájból használta, mert azt kapott a géppel, állandóan szidta is, mint a bokrot, hogy milyen hülye, logikátlan baromság. Én nem egészen értettem, mert csak szövegszerkesztésre, szörfölésre meg videó- és képnézegetésre használta, szerintem ebben maximum a programok neve van különbözik, a többi ugyanaz: Elindítod a programot, az meg ugyanazt csinálja, mint amit a Windowsos alternatívája. Egy szó, mint száz, nem nyugodott addig, míg le nem cserélte egy Windowsra. Az most belassult úgy, hogy egy honlapot 10 percig tölt be, és mivel az illető pont annyit ért hozzá, mint a linuxhoz, csak a nagy ég a tudója, milyen vírus- és malware-kollekciót gyűjtött be (vírusirtót nem használt, csak tűzfalat, azzal egyszerűbb engedélyezni, ha le akar tölteni valamit:). Sebaj, végülis meglett a megoldás: Vett egy új gépet.

Kivételesen nem a Windowst akartam gyalázni, jó rendszer az, inkább arra tenném a hangsúlyt, hogy érdemes ezt is, azt is kitapasztalni. Esetleg telepítsd mindkét rendszert, ha futja. Ha spórolni akarsz, és nem vagy nagy játékos, vagy nem dolgozol profi nyomdai, filmes munkákon, kafán elleszel a linuxxal. Én is abban vagyok most, és lám, milyen szépen megírtam ezt a sok mindent...

2013. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 tabaki ***** válasza:
+ Fenébe: linuxSZAL. Bocsi
2013. jún. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért jobb vagy rosszabb, arra nem tudok válaszolni, de azt elmondhatom, hogy én miért szeretem jobban a Linuxot.


1. Ingyen van.

2. Ha a hivatalos repositoryból töltök le programokat, biztos lehetek benne, hogy valóban ingyenes (nem zaklat se reklámokkal se böngészőbe épülő szemetekkel) és ártalmatlan.

3. Nem egyenként buzerálnak a programok, hogy frissülni szeretnének, hanem a frissítéskezelő elintézi az egészet egyszerre a rendszer frissítésével együtt. Frissítés után csak akkor kér újraindítást, ha a linux-kernel is frissült.

4. Új hardver, nyomtató telepítése összehasonlíthatatlanul egyszerűbb linux-szal. (Feltéve, hogy támogatja a kernel.)

5. Ha a /home könyvtárat külön partícióra teszed, újrainstallálhatod úgy a rendszert, hogy az ÖSSZES beállításod megmarad. Ez még akkor is igaz, ha kicsit más disztribúciót teszel fel.

6. Olyan ablakkezelőt választasz, amilyet csak szeretnél, az egyszerűtől a csicsásig. (fejből fel tudok sorolni vagy ötöt)

7. Alapból van benne pdf printer és VNC szerver. SSH szervert is pár kattintás (vagy inkább 2 sor a terminálba) felrakni.

8. Évek óta nem használok se vírusirtót, se szoftveres tűzfalat, mégsem találkoztam semmilyen biztonsági problémával a gépemen.


Ennyi jutott hirtelen eszembe. Ha valaki sokat akar játszani, akkor sajnos továbbra is a Windows a jó választás. Minden más esetre tökéletes a Linux. De a játék sem kizáró körülmény, Ubuntun megy ugyanis a Steam. A választék persze nem akkor amint a Windowsos változatban, de a lényeg, hogy Linux alatt is lehet most már egyre több játékot játszani.

2013. jún. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"# 4/7"


Nálam soha nem tartott még 15percnél tovább a frissítés, az egyetlen dolog, ami zavar a Mint-ben, hogy nincs hibernálás/sleep üzemmódja. Szóval laptopot kicsit bosszantó mindig kikapcsolni, lehajtás helyett.


Viszont adnék egy tippet, Windows 7-en ne csinálj mindig töredezettségmentesítést, mert fölösleges. Nekem 1év alatt eddig 1x, max 2x volt, és akkor is alig volt mit csinálnia. Továbbá, telepíts a gépre egy Panda Cloud-ot, ingyenes, nem foglal kb semmi helyet, semmi RAM-ot, viszont folyamatosan vizsgálja a beérkező adatokat, emellett felesleges állandóan víruskergetőt futtatni teljes HDD-n, esetleg egy MalwerByte(ingyenes) Quick Scan-t hetente, kéthetente lefuttatni érdemes, az oprendszert megvizsgálja és kész. (kb 5perc alatt megvan)

Nekem évek óta nincs vírusom így, persze nem is netezek(kalózkodok) eszetlenül.

2013. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tom Benko ***** válasza:
Amelyik jobban kézreáll. Ha a legújabb játékokat akarod, akkor (még) win. Ha komoly munka, akkor inkább lin. Utóbbiból tudom ajánlani kezdőknek az Ubuntut, vagy az UHU Ubk-s verzióját (meg a rendeset, ha kijön), valamint ezek forkjait. De legjobb a [link] oldalon körülnézni. Az is jó módszer, hogy csinálsz vagy három partíciót, az egyikre wint dobsz, a másik egy közös partíció legyen, a harmadikra meg kipróbálod a különféle disztrókat, aztán amelyik megtetszik, azt használod.
2013. jún. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Emberek ***** válasza:
100%

én ugyanebben a szituban vagyok, csak nekem már megvan az Ubuntu. én személy szerint jobban szeretem, bár van rajta mit szokni, de:

1. sokkal egyszerűbb installálni egy hardware-t mint win-en.

2. nem kell félni annyira a vírusoktól-> nem kell vírusirtó

3. van választás a disztibúciók között

4. sokkal egyszerűbb, és gyorsabb a frissítés

5. ma már viszonylag nagy a támogatottsága

6. mivel ott van a "market" (vagy a terminálban: repository) biztos lehetsz benne, hogy elindul rajta az adott program

7. igen teljesen ingyenes

8. ott van a wine program ami képes Win32-es programok futtatására (de vannak már alternatívák is)


én ennyi érvet tudtam felhozni a linux mellett.

2013. jún. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!