Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel: Hogy lehet meg csinálni...

Excel: Hogy lehet meg csinálni, hogy az üres cellákba írja be mondjuk, hogy "nincs adat", de amiben van szám, vagy szó írva azt hagyja meg?

Figyelt kérdés

2013. jún. 13. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha még nincsenek meg az adatok, akkor: kitöltöd a cellákat a "nincs adat" szöveggel, ahova meg kell, oda írsz valamit.

Esetleg kijelölöd az üreseket ( [link] ) majd oda bemásolod a "nincs adat" szöveget.

(véleményem szerint sokat ront az átláthatóságon, ha az üres helyeket teleszemeteled)

2013. jún. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán így gondoltam, kicsit komolyabbra,valamilyen függvényre, vagy ilyesmire...
2013. jún. 13. 11:15
 3/13 anonim ***** válasza:

Egy cellában érték van v. függvény. Azt megcsinálhatod, hogy

=HA(ÜRES(A1);"Nincs adat";A1), de ezt nem írhatod bele az A1-es cellába.

2013. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ezt tudom, és pont ez a bajom, hogy végül is abba a cellába kéne beírni...

Igazából az a gond, hogy ha nem az első oszlop alapján akarom sorba rakni, hanem mondjuk az 5. oszlop adatai alapján, és az előtte lévő oszlopokban van üres cella, akkor összekutyula a sorok adatait...

2013. jún. 13. 11:35
 5/13 anonim ***** válasza:
Írhattad volna ezt is! Csak mert erre van egyszerűbb megoldás is: Adatok / Szűrő / AutóSzűrő
2013. jún. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elvileg akkor is normálisan sorba kéne rendeznie, de nem csinálja, és nem tudom miért, ezért gondoltam, hogy ezt megpróbálom, hát ha utána jó lesz...
2013. jún. 13. 11:41
 7/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam azt is, de az se akar működni, csak pár adatot dob be a szűrőbe, és azok közül is hiába választok mást is bent hagy, és az oszlopok közül is az első háromban meg se csinálja...
2013. jún. 13. 11:45
 8/13 anonim ***** válasza:
Azokat is elláttad fejléccel?
2013. jún. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, mindegyiket
2013. jún. 13. 12:03
 10/13 A kérdező kommentje:
De az annyira nem is "zavar", inkább az a baj, hogy ahol megcsinálja a szűrést, miért nem dobja be az összes lehetőséget, és ha beállítom a szűrést miért nem csinálja meg rendesen, eddig mást is bent hagyott, most meg sokkal kevesebbet dob be mint amennyi valójában van...
2013. jún. 13. 12:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!