Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gimp 2-vel ezt hogyan lehetne...

Gimp 2-vel ezt hogyan lehetne valahogy feljavítani hogy normális minőségű legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kezdő gimp használó vagyok és az van hogy húgom ballagásáról csináltunk fotókat de a telefonom (LG Optimus L3) valami iszonyat szar minőségű képeket csinál, az lenne a kérdésem hogy az ilyeneket mint pl ez

[link]

hogyan lehetne feljavítani úgy hogy azért lehessen mindent rendesen látni? (Photoshopom nincs nem is akarom a gimp is tud gondolom annyit mint a photoshop) nagyon fontos lenne aki tud az könyörgöm segítsen



#Gimp #gimp szűrők
2013. jún. 14. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nézz meg pár Helyszínelők részt, ott sokszor látni ilyesmit, hogy végtelenbe nagyítanak pixeles képet. Amit szeretnél, az lehetetlen.
2013. jún. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval semmi esélye annak hogy ezt megcsináljam? pedig fontos lenne húgomnak emléknek kellene és sok helyen keresgéltem a neten és azt találtam elég sok blogon meg hasonlókon hogy photosho-al ilyen lehetséges csak az meg nem ingyenes és nekem csak gimp van de most már tudom LG Optimus L3-nak szar a kamerája és többet nem fogom használni
2013. jún. 14. 23:45
 3/9 tabaki ***** válasza:

Ezt a Photoshop sem tudja megcsinálni, hacsak újra nem rajzolod az egész képet. Azt meg Gimppel is megteheted...

Ha a Gimp nem is tud annyit, de a PS-ról sem kell elhinni minden hülyeséget. A különbség legtöbb esetben áthidalható valamivel több manuális munkával. Itt viszont hiábavaló minden iparkodás, akármit használsz is: A képről annyira hiányoznak a szükséges információk, hogy még csalni sem lehet. Amíg meg nem néztem a fotót, azt gondoltam, hogy na majd villantok, de kész, feladom, mielőtt elkezdeném.

2013. jún. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ilyen képek felejtősek. Gimp, Photoshop, mindegy: tk. újra kell rajzolni a képeket, más fotókról összeszedni az arcokat/arcvonásokat... Minden más csak a mesében létezik.
2013. jún. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nah mindegy kib*szom ezt a telefont a p*csába ha közeli képet csinálok akkor tök éles meg szép de ha már távolit kell vele csinálni akkor feladja... a régi Samsung Star 2-öm távolról is jó képet csinált csak az tönkre ment mert biciklizés közben kiesett a zsebemből egyenesen a küllők közé....
2013. jún. 15. 00:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen csak filmeken van tényleg. Kevés adatból nem fogja egyetlen szoftver sem előállítani a részletesebb képet, mert nem tudja kitalálni, hogy mi van a massza mögött. Lehet játszani a színekkel, az élekkel meg a világossággal stb, lehet egy kép állapotán javítani, de hiányzó/nem látható részleteket nem fog elővarázsolni, mert lehetetlen...ez olyan, mint ha fognék egy vázlatot, amibe le van írva 10 oldalon, hogy miről szól egy bizonyos könyv...én olvasgathatom a vázlatot százszor is, akkor sem tudom a könyvet az alapján pont úgy megírni, ahogy az eredeti volt. Lehet, hogy hülye példa, de most ez jutott eszembe. :D De mondjuk el lehet képzelni, hogy egy kép sarkában van egy tucat szürke pixelhalmaz...arról bizony nem fogja a szoftver kitalálni (a photoshop sem), hogy ott bizony egy cirmos macska kuporodik igazából. Hiába konvertálja fel az ember azt a tucat pixelt 1000 tucat pixelre, akkor is csak egy tucatnyi információ áll a rendelkezésre...csak a filmeken van olyan, hogy a rossz minőségű térfigyelő kamera még rosszabb minőségű kimerevített képkockáján egy számtech zseni gyom öt entert (olyan ütemben, ahogy a nyomozó kéri) és végül meglátni ahogy egy parkoló autó visszapillantó tükrében feltűnik a gyilkos...napersze. :D
2013. jún. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:

@00:18:

Igen, én közben küzdöttem a fentiekkl, mint malac a jégen. Tehát: Kép duplára nagyítása, az Életlen maszk nevű élesítési módszer, Fényerő/kontraszt, Színegyensúly, kép visszakicsinyítése után ennyivel lett kellemesebb:

[link]

Sajnos, sem a maszatokból nem lesznek arcvonások, sem azokat a rémes színgumókat nem lehet eltüntetni a körvonalakról. Ennyit megtehetsz te is, de hogy a húgod mennyire értékeli, az más kérdés...

2013. jún. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
hát nem tudom mit kezdjek itt tűnődök különböző módszereket keresek és próbálgatok kisebb nagyobb sikerrel sehova nem tudok jutni de van egy tanulság az LG Optimus lL-al távoli képet készíteni nem éri meg
2013. jún. 15. 00:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyik olyan masinával sem érdemes távoli - nagyított - képet készíteni, ami csak digitális nagyítást tud. Olyannal csináld amelyik optikai nagyítással van megáldva...
2013. jún. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!