Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet Linuxban (...

Hogyan lehet Linuxban ( Ubuntuban) programokat letölteni, illetve azokat telepíteni és futtatni?

Figyelt kérdés

Most telepítettem az Ubuntut és szeretnék pár alapvető programot telepíteni, ami nincs benne az Ubuntu szoftverközpontban. Egyáltalán lehet eszt, ha igen hogy?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. jún. 15. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Többféleképpen, leötltöd netről és terminálon keresztül telepítteted, akkor a tömörítéstől függ, hogya lehet telepíteni.

Vagy Keresel egy kibővített repository-t és akkor megtlaálja az apt-cache search parancs is majd.

Attól függ, mi kellene.

2013. jún. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Letölt, konfigurál, fordít, telepít, örül.
2013. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szoftverközpontból töltsd le a Wine-t.Gondolom Windows-os programokat akarsz.Én is egy napja vagyok ubrikás.Winamp-ot így szedtem le.Miután letöltöd,jobb egérgomb rá,és a Wine-el nyisd meg.Telepíti olyan "windowsosan":)

Egyébként ezért nem is kérek segítséget kockáktól,inkább utána járok.Egy nap alatt rájöttem,nem érdemes!

"Letölt, konfigurál, fordít, telepít, örül."

Na ebből egy átlag ember sokat ért!Kb. fórumokon is ez a stílus megy,ahogy olvasgattam.

2013. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Így jártál, ha Winamp-ot akarsz használni Linux alatt...
2013. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Na ebből egy átlag ember sokat ért!Kb. fórumokon is ez a stílus megy,ahogy olvasgattam."


én értem, pedig egy átlag ember vagyok.

Amúgy meg nem kell hozzá egy na, beírod a google-be, hogy "how to setup from tar.gz on linux" és kb 102343567567 találat lesz rá, még oktató videó is.

2013. jún. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!