Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismertek olyan ingyen letölthe...

Ismertek olyan ingyen letölthető programot, ami?

Figyelt kérdés
..ami segít figurákat szerkezteni egy egyszerű animációhoz, vagyis lehet ez egy képszerkeztő program is, amiben lehet vágni és forgatni valami figurákat.
2013. jún. 16. 22:10
 1/7 uno20001 ***** válasza:
Blender.
2013. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

Blender az ász, de 3D-ben próbálkozhatsz az Anim8or-ral -- ha nagyot akarsz szívni, akár POV-Ray-jel is (itt állóképek sorozatát tudod előállítani, de tényleg nem javaslom, mindent kódszövegként kell leírnod).

2D: Synfig Studio, Creatoon, Pencil, pálcika-animációkhoz Stykz, Pivot.

Egyébként meg bármiféle képszerkesztővel tudsz fázisokat létrehozni, például Inkscape (vektoros), Gimp (bitképes). Az állóképeket például MonkeyJam segítségével tudod összefűzni, hangot tenni alá, de videószerkesztővel is megteheted, mondjuk VirtualDub vagy Avidemux tudja.

2013. jún. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Inkscape-t letöltöttem, de nem értem miért nem lehet rajta kijelölni részeket. Csak olyan opció van, hogy "select all".

Nincs olyan program, amiben tudnám formálni az alakok mozgását, és pl. kijelőlni a fejűket, és elforgatni, majd megrajzolni, amint pl. lefele néz:)). nem dolgozok túl komoly perspektivában, szóval nekem mind1 ez most, synfig-et már probáltam letölteni, de nem sikerült, azthiszem mert már letöltöttem és nincs 30 napos probaidőm:(.

2013. jún. 17. 01:05
 4/7 tabaki ***** válasza:

Inkscape-t letöltöttem, de nem értem miért nem lehet rajta kijelölni részeket. Csak olyan opció van, hogy "select all".

Nincs olyan program, amiben tudnám formálni az alakok mozgását, és pl. kijelőlni a fejűket, és elforgatni, majd megrajzolni, amint pl. lefele néz:)). nem dolgozok túl komoly perspektivában, szóval nekem mind1 ez most, synfig-et már probáltam letölteni, de nem sikerült, azthiszem mert már letöltöttem és nincs 30 napos probaidőm:(.


Furcsa dolgokat írsz... több, mint furcsákat.


Először is: Az Inkscape tud magyarul. Próbálkozz a következővel:

File menü -> Inkscape Preferences... -> a megnyíló ablakban: Interface -> a Language (requires restart) lenyitható sávot állítsd Hungarian (hu) értékre, zárd be az ablakot, majd az egész programot, és indítsd el újra.


Másodszor:

Ha valamit már rajzoltál a képernyőre, vagy egy képet behoztál, egyszerű bal gombos kattintással kijelölheted, utána a nyilakkal átméretezheted. Újabb kattintásra forgathatóvá válik, és viszont.


Harmadszor:

Az általad említett forgatást bármelyik ajánlott programban meg tudod csinálni.


Negyedszer:

A Synfig ingyenes program, ergo nem jár le a próbaideje. Amúgy általában véve is igaz, hogy cask ingyenprogramokat javaslok, történetesen ez a vesszőparipám.


Ha elszánod magadat némi olvasgatásra, itt egy animációs kérdésre mutató link:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..

Ezzel egyetlen komoly probléma van, nevezetesen, hogy a saját oldalaim címe közben megváltozott, ezért az oda mutató linkek már nem érvényesek. Ezek az oldalak is megvannak azonban, csak éppen a következő címen:

[link]


Szerintem érdemes és tanulságos átbogarászni mind a kérdés, mind a válasz oldalait, például letöltési linkek érdekében. Mindent nyilván nem fog a helyére tenni, de talán segít, ha másban nem, hát konkrétabb kérdések megfogalmazásában. Ha többet tudok arról, hogy mit akarsz, többet segíthetek.

2013. jún. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

+ cask = csak

(nehogy valami szakszónak hidd...)

2013. jún. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
"Furcsa dolgokat írsz" Ezt a reakciót megszoktam másoktól:)) Amúgy többször is írtam ezzel kapcsolatos kérdést, régebben már kerestem animációs programot, de nem sikerült feltelepiteni egyetsem, talán a leptopom miatt. Több válaszodat is olvastam ebben a témában, mióta foglalkozol animálással:)?
2013. jún. 17. 13:22
 7/7 tabaki ***** válasza:
Fene tudja, sok éve... De inkább csak hobbyként. Jót tesz a módszeres gondolkodásnak :)
2013. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!