Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Windows 7 eszi a...

Melyik Windows 7 eszi a legkevesebb rendszermemóriát?

Figyelt kérdés
Jelenleg Win 7 Professional van fent a gépemen 64 bites, és valahol olvastam, csak nem találom az oldalt hol. Ki volt listázva, hogy a különböző op rendszerek mennyi rendszermemóriát esznek meg alapból. Készülök egy újratelepítésre, és nem akarnám, hogy feleslegesen elvigyen akár 1 giga ramot az op rendszer, most majdnem 2 gigát foglal el, ha bebootolt a gép. Nem mellesleg a funkcióit sem használom a kiterjedt Professional rendszernek most. A Win 7 Home Professional-on gondolkozom, úgy emlékszem, hogy az 1 giga memóriával beéri. Ki mit tud?

2013. jún. 21. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik ugyan annyit eszik,ugyan annyira igényes.Legyen egy starter vagy egy ultimate,sajnos!

Win7 min 2 GB ramal jobban el van mint 1-el...De legjobb ha több mint 2...És min egy két magos proci ugyebár.

Felesleges szolgáltatásokat meg ki lehet kapcsolni..

2013. jún. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nem igaz, mert egy starter volt felrakva egy kis netbookra, abban csak 512 memó volt, és azt tudom is, hogy a strarter 512 memóriával elégségesen elvan. Mi az amit ki kéne kapcsolnom, és hol?
2013. jún. 21. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt fent starter 512 MB Ram-al és a felesleges szolgáltatások kikapcsolásával sem volt tökéletes,inkább terhelte a gépet..Így védelmet se volt értelme rá rakni,mert akkor totál tetű lett volna...

Arra is figyelj,hogy az ember felrakja a rendszert,akkor arra még védelmet is szeretne (többnyire) és a többi programjait is felrakná.Kevés az 512...még 1 GB is karcsú..

Felesleges szolgáltatásokat Felügyeleti eszközökbe és ott Szolgáltatásokban lehet kikapcsolni,ha tudod is mi micsoda,másképp googleba nézd meg mi mi,és mi kell neked,mi nem.

2013. jún. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ez nem igaz, mert egy starter volt felrakva egy kis netbookra, abban csak 512 memó volt, és azt tudom is, hogy a strarter 512 memóriával elégségesen elvan."



tévedsz.

Az az 512Memória miatt volt.

a windows 7 kernele elég speciális memóriahasználat szempontjából.


Nem részletezném, akit nagyon érdekel tanuljon, gyakoroljon, tapasztaljon, és majd rájön.

2013. jún. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Részletezd csak kérlek!


Nekem a notimban volt 2 giga ram, kevés volt, lett bele 4

most azzal is tetű a winfos, és azóta újra lett rakva az op rendszer.

Kezdem azt hinni, hogy tök mindegy mennyi memóriát pakolok a gépbe, előbb utóbb kevés lesz ... pedig nem használok több programot, mint memóriabővítés előtt.

2013. jún. 21. 20:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor valami elég rosszul van konfigurálva a gépeden, gyaítaom az autoruns. exe-hez sem nyúltál hozzá, ezért lassú. 4GB RAM mellett MINDEGYIK windows 7-8 operációs endszernek TÖKÉLETESEN KELL futnia. Minden kiegészítőjével és fícsörjével együtt.

Nekem is annyi van és semmi bajom vele.


Másik:

Nem részletezem, mert neked is pont annyi idő utánanézni, mint nekem leírni...

Van reprodukciója már a windows 7 kernelének, a regiszter és memória terhelési folyamatának elemzésére, a címzési hibák kiküszöbölésének elősegítése érdekében, a kód elérhető assembly-ben, természetesen nincs hivatalosan megerősítve, hogy valóban ezzel az eljárással működik az MS winows 7 kernele, de tény, hogy ugyan úgy működik...

Jó keresgélést!


Előszóként annyit, hogy a RAM méretének,típusának és órajelének, valamint a processzor regiszterének függvényében kalkulálja ki, mekkora mértékben töltse fel a RAM-ot adatokkal.

2013. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam azért teszek fel ilyen kérdést, mert valaki segíteni is, fog nem pedig hogy hogy kéne megcsinálni stb. Én ezekhez nem értek, és várnám az okosabbaktól a megoldást, mert már kezdem unni, hogy a youtube-nál a kép szaggat pl, a memóriakihasználtság meg az egekben, és a processzort is valami feleslegesen tekeri, és vírusom, és egyéb nyavalyám meg nincs.
2013. jún. 22. 01:41
 8/8 anonim ***** válasza:

"Gondoltam azért teszek fel ilyen kérdést, mert valaki segíteni is, fog nem pedig hogy hogy kéne megcsinálni stb"


Azért kaptad azt, amit kaptál, mert megmondtam, hogy mi a tényállás és mégis akadékoskodtál. Ennyi.

De mondom google>autoruns.exe, ingyenes

elindítod és kiszeded a pipát a dolgok 75%-a mellől és máris jobb lesz az indulásod.

pl google updater, 3-4 példányban fut.

Adobe reader is, vagy 3x. flash player is.

stb.

Ezek feleslegesek. Meg még egy rakat cucc, el nem rontasz semmit, ha kiszeded őket, bármikor vissza lehet őket kapcsolni, ha más nem csökkentett módban.


Nekem Windows 7 Pro x64 mellett 1,2GB az alapjárati RAM fogyasztásom 2 oprendszerrel (ez+debian 7.0) max 3GB a 4ből. 1GB ott van még üresen.

2013. jún. 22. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!