Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amivel...

Van olyan program amivel könyvet lehet irni csak hobbiból (nem bonyolúlt, könnyen letölthető)?

Figyelt kérdés
Olyan programra gondolok, amiben lehet betűtipust , szineket változtatni, képeket beilleszteni és könnyen kezelhető(lány vagyok:) ) Nagyon szeretnék mostmár gépen irni, mert kézzel már unom és most jönnek az ötletek, de már csak egy jó progira lenne szükség! :) előre is köszi!!

2013. jún. 23. 17:50
 1/7 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne! :) Én általában world-ben írok (vagyis mindig :D)... de jó lenne, ha létezne direkt ilyen program. Amely könyvméretben írodna (kinézetben is úgy nézne ki és könnyen lehetne képeket beilleszteni)... szóval úgy nézne ki, mint egy könyv.
2013. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A Word és alternatívái miért nem jók?


"Amely könyvméretben írodna"

Ha a lapméretre gondolsz, azt te adod meg.


A Word minden szükséges funkciót tud. A bal-jobb váltott margótól kezdve a tartalomjegyzéken át az olyan alapvető funkciókig, amiket írtál: betűtípus váltás, kép beillesztés.

2013. jún. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

első vagyok: most néztem, hogy elgépeltem: Word (picit más amúgy a jelentése :D)

Jók ezek a programok, de én értem mire gondol a kérdező. Ha jól emlékszem az Életre kelt napló c. filmben használ a csajszi egy ilyen programot.

2013. jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát például olyasmi...

de amúgy a word sem rossz..köszi a válaszokat! :)


a wordot át lehet állitani valahogy magyarra? mert nekem angol az egész gépem és jobb lenne magyarúl a word.

2013. jún. 23. 18:22
 5/7 tabaki ***** válasza:

Ha elfér még néhány száz mega a gépeden, telepítheted a LibreOffice-t is. Ugyanazt tudja, mint az MS-Office, de magyarítva is van, meg ingyenes is.


Könyv szerkesztésére egyébként én inkább a Scribus programot használnám, amelyik igazibb kiadványszerkesztő. Kétségtelen, hogy szokni kell a logikáját, de talán precízebb. Illetve inkább úgy mondanám, hogy a Wordben (vagy az OpenOffice Writerben) is mindent meg tudsz határozni pontosan, csak szerintem még többet kell tanulnod hozzá, ami nem lesz könnyű, hiszen csak hitvány, értéktelen lány vagy, tán még szőke is...


Na mindegy, alapszintű szerkesztésre mégis legkényelmesebb a Word és hasonszőrű társai, de csak a következő feltételekkel támogatom:

1. Nem ütsz minden sor végén Entert.

2. Nem használsz Enter helyett Shift+Entert.

3. A beljebb kezdést és középre zárást nem szóközökkel oldod meg.

4. Nem írsz kötőjellel elválasztott szavakat a szövegbe.

5. Nem engeded rá az automatikus helyesírásellenőrzést.


Nem tudom, mit akarsz írni, de ha urambocsá' regényt, akkor van arra is szoftver, hogy számon tartsd a figurákat, helyszíneket, cselekményszálakat. Egyszerűbb kivitelben: yWriter, nagyágyúként: StoryBook.

[link]

[link]


P.S.: Mivel látom, hogy a helyesírásodban még vannak döccenők, bizonyos mennyiségig szívesen lektorálom az irományidat. Az enyém sem kifogástalan, de több szem többet lát, meg hátha tanulságos, hogy más hogyan szerkeszti össze ugyanazt a szöveget.

2013. jún. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló! Nem azért írtam, hogy könnyen kezelhető programot szeretnék, mert béna lennék, vagy mert nem értek hozzá. Azért írtam, hogy miközben beleélem magam a történetembe, akkor éppen ne a számítástechnikai dolgokra kelljen figyelnem...

És nem vagyok szőke kívülről sem, és belülről sem. Az átlagnál magasabb a IQ szintem felmérések alapján...de azért köszönöm a válaszod! És a helyesírásom is kiemelkedő, csak a gépem billentyűzete nem a legtökéletesebb...

2013. jún. 25. 21:47
 7/7 tabaki ***** válasza:
Hm, te sajnáltad le a lányságodat a kérdésben, gondoltam, a kedvedben járok... ami a lektorálást illeti, ha nem, hát nem. Remélem, az ajánlott szoftvereknek hasznát látod még. Sok sikert a munkásságodban!
2013. jún. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!