Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » UTorrent-ben néhány a seedelés...

UTorrent-ben néhány a seedelés nem zöld, hanem piros néhány fájlnál, miért?

Figyelt kérdés

A "jelenségről" itt egy fotó:


[link]



2013. jún. 26. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a trackeren törölve lett a torrent, ezért azzal nem tudja felvenni a kapcsolatot a kliens.

Legalábbis ilyenkor szokott pirosba váltani, vagy ha rossz a passkey, vagy kapcsolódási hiba van.

2013. jún. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Trackerek fülön nézd meg a hibaüzenetet.
2013. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nincs letörölve egy sem.

Hibaüzenetet pedig nem ír a trackereknél.


Azért köszönöm a válaszokat! :)

2013. jún. 26. 19:26
 4/8 csacsi2 ***** válasza:

Tracker hibát jelöl Nézd meg a naplót mit ír a hibáról.

hibajelenségek/megoldások:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__24..

2013. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia. A főnököm ajánlotta az utorrent helyett a deluge nevezetű programot. Azért váltottam mert hiába seedeltem, mégsem csökkent a seed kötelezettségem ideje az egyik torrentnél. És láss csodát a Deluge 1.3.6-os progival ilyen gondom egyenlőre nincs. Teszi a dolgát. Érdemes kipróbálni, ugyan úgy néz ki mint az utorrent....
2013. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 csacsi2 ***** válasza:

ennek mi köze bármihez???!!!

"hiába seedeltem, mégsem csökkent a seed kötelezettségem ideje"

a seed kötelezettséget az oldal üzemeltetője állapítja meg. A seed idő meg annyi amennyit megállapítanak.

A seed kötelezettséget az oldalakon visszaosztási arányban számolják.Ha nincs letöltő akkor nem is osztasz vissza semmit.ilyenkor lehet megállapítanak egy xy -időt hogy mennyit (napot) kell seedelj (mindez az oldal szabályzatában le van írva).


Ha nálad nem csökkent az arány akkor valószinüleg a DHT -t bekapcsolva hagytad, így kihagyva a trackert, ami nem számolta el neked. Amiről beszélsz az kizárólag az oldal tulajdonsága, nem a felhasználó klienséjé.Esetleg az oldalon a TTL -lejárt, de ez is az oldal tulajdonsága.Miért nem kértél segítséget az oldalon a HelpDesk -től (hibajelentés akármi)?!


Vannak programok amikkel lehet arányt csalni, ezeket a legtöbb oldalon tiltják!amúgy is a matekot nem lehet átvágni előbb-utóbb feltünik és repülsz!

2013. jún. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na szóval, az ncorén 48 óráig kell seedben tartanod minden letöltött állományt. Nincs arány, csak seedkötelezettség. Ha ezt teljesíted, akkor eleget tettél a szabályzatnak és mindenki boldog.

Az utorrent programmal jártam úgy ahhogyan fent leírtam, hogy volt még hátra 4 óra seed kötelezettségem az egyik letöltött állományra, és két éjjszaka is hiába hagytam több óráig seedben, reggelre ugyan úgy 4 óra kötelezettségem maradt, vagyis nem seedelt vissza semmit a program. Mint írtam a letöltésektől függetlenül mérik a seed időt. Eleinte nem volt gond az utorrent programmal, de most kénytelen voltam lecserélni a deluge-éra. Az teszi a dolgát....

2013. jún. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

A seed időt a tracker végzi (attol függetlenül, hogy beállítható a kliensben hogy meddig seedeljen).

Ha törölted volna a kliensből a *.torrent fájlt, majd újra letöltöd akkor valószinüleg megoldódott volna a problémád, mivel az oldalon újra generálódott volna a kérelem.

Mivel ezt az új kliensben megtetted ezért ott nem jelentkezett. Ha DHT -t bekapcsolod akkor nem számol a tracker...

* DHT (Distributed Hash Table) - Lehetővé teszi a tracker nélkuli peercserét. Ha ez be van kapcsolva a torrentél és a kliensednél is, akkor lehet, hogy a fele adatot nem a trackeren számolja el, hisz nem a szervergépen keresztül töltöttél. Így, ha órákig seedelsz, lehet, hogy nem fogsz belőle semmi kézzelfoghatót látni. A DHT-t mindig kapcsold ki, ha nem nyilvános oldalról töltesz.


A kliens scrape információ között nem található olyan hogy egy adott oldal seed kötelezettségi ideje!

Tehát semmi köze a klienshez, hanem az oldalhoz van köze. Általában az oldalon az ilyenek miatt van HD, akik segítenek, ha gond van.

2013. jún. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!