Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ! DVD! Létezik olyan program,...

! DVD! Létezik olyan program, amivel minőségromlás. Többi lent.! DVD!?

Figyelt kérdés

Az asztali DVD-lejátszóm nem tudja lejátszani (vagy ha úgy tetszik, nem ismeri fel) az .mkv fájlformátumot. Ezzel nem is lenne baj, csak simán Any Video Converter-rel átkonvertáltam .avi-ba, de hihetetlen képminőségromlást művelt :S

1280x720 pixelből csinált 320x240 pixelt :S

Létezik-e olyan konvertáló amivel meg lehet tartani a minőséget, vagy pedig ez az .avi hátránya ?

Előre is kösz !



2013. jún. 26. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez a program hátránya... de talán még ezt is belet valahol állítani, hogy ne telefonra konvertáljon...
2013. jún. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Oké, megvan a beállítás :D

Azért kösz !

2013. jún. 27. 00:38
 3/4 Lord Keri ***** válasza:

Nem tudom, hogy az avi fájl formátumnak van e valamilyen technikai korlátja felbontás szempontjából. Azt viszont tudom, hogy attól, hogy átkonvertálod aviba még nem biztos, hogy az asztali lejátszó viszi. Azok elég érzékenyek a felbontásra.


Most, hogy így gondolkodom, nem is nagyon láttam még HD tartalmaz avi formátumban, általában mkv-t vagy mp4 tömörítést használnak, lehet, hogy nem véletlenül.


Amúgy nem szoktam filmeket kódolni / konvertálni, ez csak egy elmélkedés volt! :)

2013. jún. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha minőségromlás nélkül szeretnél konvertáltatni akkor Avidemux és Copy mód.


Ezzel csak egy baj van, (lesz) nagy valószinűség szerint az asztali lejázszód nem ismeri a H.624-es kodeket, ezért az átkonvertált AVI-t sem fogja nagy valószinűség szerint lejátszani.


Megpróbálhatod még a ConvertXtoDVD nevezetű programot (fizetős progi) ami DVD DVD-vé konvertálja át többek között az MKV filét is (de gondolj bele az 1280x720 pontból kell neki 720x576 pontot készitenie), tehát nagy valószinűség szerint itt is lesz valamilyen minűségromlás.


Sok sikert.

Üdv.

2013. jún. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!