Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb és legalaposs...

Melyik a legjobb és legalapossabb magyar nyelvü töredezettség mentesítő program xp-re?

Figyelt kérdés

#Töredezzetség mentesítő
2013. júl. 4. 12:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%

Töredezettség mentesítés? Vagy 10 éve nem csináltam olyat...

Minek az?

2013. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én a CCleaner-t használom, semmi gondom vele. Amúgy nem értem, mit jelent az "alapos". Egy óra után úgyis megint lesznek töredezett fájlok. :)
2013. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam, bocsánat, nem CCleaner, hanem Defraggler. :)
2013. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Lajos54 ***** válasza:

#1

Érdekes hozzáállás...

2013. júl. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Jó hát aki 12 éves elavult oprendszert használ, annak biztos szüksége van rá.
2013. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az XP a Windows-ok közül egy egész jól sikerült darab. Vannak hátrányai is persze, gondolom ezért tette fel a kérdést a kérdező.

(Most jön a Linux reklám? :))

2013. júl. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A Defraggler en kivül ha valaki tud mást irjon!!!
2013. júl. 4. 14:27
 8/15 Lajos54 ***** válasza:

:) #5

Mert a 10 éves (annyi ideje nem használtál töredezettségmentesítést) még nem avult el :)


Egyébként a lemez töredezettsége nem az operációs-rendszer miatt van, hanem a lemez kezelés velejárója (törlés, írás). Lehet erről részletes leírásokat találni, példának egy: [link]

2013. júl. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

bezony. És aki azt hiszi, hogy van olyan op rendszer ami nem okoz töredezettséget az nem tudja, hogy mitől keletkezik a töredezettség :)

A töredezettség attól keletkezik, hogy az op rendszer megpróbálja optimálisan kihasználni a rendelkezésére álló tárhelyet, és oda ír ahová csak tud. Ezért ha valahol van egy kis hely ahová írni tud oda ír, és ha nem fér ki az írni kívánt adat arra az üres helyre akkor máshol folytatja, csak tesz egy megjegyzést , hogy hol folytatta.

Idővel ez töredezetté teszi a lemezt.

Ha nem töredezettség mentesíted akkor többet használódik a merevlemez olvasófeje és hamarabb tönkremegy .

Érdemes töredezettség mentesíteni.

2013. júl. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
értem és melyik a legjobb töredezzteség mentesítő? ami szépen összerakja a szét tördelt fájlokat.
2013. júl. 4. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!