Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A WiFi drivert nem találja a...

A WiFi drivert nem találja a laptop, de eddig jó volt, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Az a helyzet, h van egy Win8-as laptopom. Többször raktam már újra, eddig semmi gond nem volt vele. Aztán felraktam rá a Win7-et, fel is ment, viszont amikor a wifi driverjét fel akarom rakni, azt kéri h csatlakoztassam, mert nem található, és egy laptopról van szó. Tudna vki vmi megoldást mondani erre???



2013. júl. 6. 14:53
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Több oka lehet.

1. Még azonos laptop típus mellett is többféle gyártótl származhatnak az adapterek. PL Atheros, Brodcom, intel, stb. Lehet hogy nem a hozzávaló drivert szedted le. Sőt olyan is előfordulhat, hogy a Bluetooth driver egybe van a Wi-Fi driverrel.

2. Előfordulhat hogy, hogy telepítés előtt be kell kapcsolni a Wi-Fi -t az FN gombokkal. Ehhez viszont kell az FN gombok vezérlő szoftvere, aminek neve gyártófüggő. FN hotkey utility vagy valami ilyesmi. A lényeg hogy ezt is megtalálod a gyártó oldalán.

2013. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom, mert eddig nem kellett semmi ilyet csinálni. Egyébként egy Asus laptopról van szó, ami alapjában véve egy Win8as laptop, de tudtommal erre ugyanúgy lehet Win7et rakni. Driverek is lennének hozzá, de azt írja h nincs csatlakoztatva. A win8 eddig alapból felismerte, tehát fel se kellett telepítenem, ezzel meg itt szenvedek :S Felment rá a vga, billentyű, touchpad, rapid store meg mittomén még mi. A kezelésben egyedül 2 sárga felkiáltó jeles ikon van, ez a hálókártya meg ethernetes vmi.

Ha a lan-t akarom felrakni, szintén vmi hibát ír ki, h alvó módban vagyok, és csatlakoztassak vmilyen kábelt, a wifinél meg konkrétan kiírja h nincs ilyen eszköz. 2 wifi driver van, az egyiket el se indítja, mert azt írja ki h vmi xml fájl hiányzik. Tehát konkrétan sz.r az egész, mert nincs net. Most h visszaraktam a win8at, megint van minden, tehát rossznak nem rossz. De nekem win7 kéne, de nem tudom mit csináljak :S

2013. júl. 6. 16:36
 3/3 P.O.C. ***** válasza:
Egyáltalán vannak elérhető Windows 7 driverek a laptopodhoz vagy arra is a Windows 8 drivereket akarod ráerőszakolni?
2013. júl. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!