Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet Gimp vagy Photosh...

Hogyan lehet Gimp vagy Photoshop programmal archibát retusálni?

Figyelt kérdés

#photoshop #Gimp #retusálás.
2013. júl. 8. 23:21
 1/7 anonim válasza:
írd be youtube-n: photoshop retouching:)
2013. júl. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

Archibája válogatja, általában másolóeszközzel veszel föl egy felültet a szomszédból. A Photoshopnak van is kifejezetten ilyen célú izéje, de mivel én azt nem használom, nem tudom megmondani, hol keresd. Ugyanilyen funkciója van egyébként a Photoscape-nek is, ha jól emlékszem, Szeplő címszó alatt.


OFF

Egy régi Altay Margit könyvben van egy Archi nevezetű illető. Nem vág egészen a témába, de hol süssem el a regény emlékezetes mondatát, ha nem itt? A főszereplő leányról van szó:

"Rájött, hogy szerelmes Archiba."

Bocs...

ON

2013. júl. 9. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 csacsi2 ***** válasza:
PS- ben clone stamp (klónozó bélyeg eszk.).kijelölöd alt- al a klónozandó (szomszédos) területet majd ráhúzod a ráncra. De ha az élettelenítés eszközzel is tudsz dolgozni.
2013. júl. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Az életlenítés elrontja az eredeti pxelszerkezetet (pontosabban) túlságosan is rendezetté teszi, ezért nem könnyű az alkalmazása, utólag nem árt némi zajjal pótolni az elveszett szemcsézetet. Photoshopos izéként én nem a Klónbélyegzőt aposztrofáltam (az megfelel a Gimp Másolóeszközének), hanem van valahol egy olyan eszköz, amelyikkel a hibákat tudod megcélozni, és a PS a környezet alapján odaokoskodik valami meggyőző tapaszt. Ha majd átmegyek Windowsba, jobb meggyőződésem ellenére előveszem a Photoshopot, és megpróbálom megkeresni.

Talán a Healing Brush Tool volna, amit keresek? Itt például használtatik:

[link]

Azért érdemes megfigyelni, hogy profi retus címszó alatt hogyan barmolnak el egy hibáival együtt is elfogadható arcot/képet, mint a következő kislánynál is, amikor a szépségét kiteljesítő szeplőket gondosan lepucolják az arcáról:

[link]

Egyszóval eszköz éppen van, csak gyakorolj némi önmegtartóztatást, amikor eldöntöd, hogy mit tekintesz archibának.

2013. júl. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 csacsi2 ***** válasza:
A ránc nem olyan nagy mértékü hogy zavaró lenne az élettelenítés, ill nem a teljes képen alkalmazandó, csak a ráncon. amit látok a képen azt zaj eltávolítással is meg lehet csinálni (ettől lesz csúnya a végeredmény), de mint írtam nem a teljes képen értem. A mértéket (eszközméret,köz,opacitás,határértékek...) meg minden egyes képen amúgy is be kell állítani, ami ígényel némi gyakorlatot.Lényege hogy minél jobb (hitelesebb) képet szeretnél, annál sziszifuszibb munka.
2013. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tabaki ***** válasza:
De jó, nektek is a PORTRAIT PROFESSIONAL RETOUCHING PLUGIN hirdetése jön be (gondolom, a témához igazodva)? Ékes példa arra, hogy hogyan _nem_ szabad egy arcot átdolgozni. Mit művelne vajon egy dilettáns plugin?
2013. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:

Na jó, megnéztem... Valóban arról lehet szó, a magyar CS6PS változatban Javítóecset a neve, de nem úgy működik, mint gondoltam, hanem a szokásos másolással. tehát gyakorlatilag nincs mellbevágó változás az eddig elmondottakhoz képest. Ihol egy próba, a Javítóecseten kívül direkte nem is használtam mást:

[link]

Ha esetleg nem mindenhol egyértelmű, mi matatni való volt ezen a hibátlannak éppen nem nevezhető arcon, tekintsd meg az eredeti képet:

[link]

2013. júl. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!