Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az normális, hogy egy boltban...

Az normális, hogy egy boltban vásárolt eredeti játék telepítésénél a vírusirtó vírust talál? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A Fable című játékot vettem meg, és miután kérte installnál, beraktam a 2. CD-t, de a vírusírtó szólt hogy vírus van rajta, egy trojan523552 vagy ilyesmi nevű (a számokat nem biztos hogy jól írtam) Mondtam hogy törölje azt a fájlt, azt mondta hogy nem tudja :) Kevesebb mint ezer Ft. volt a játék, szóval nem baj, de azért ez elég elkeserítő :(( Rendbe lehet még hozni valahogy?

2013. júl. 12. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb biztos, hogy ún. vakriasztásról van szó. A vírusirtókban szokott lenni olyan, hogy megadsz kivételt, amit nem fog ellenőrizni (mappát vagy fájlt). Ezt érdemes neki megadni.

Eltávolítani meg azért nem tudta, mert CD-ről nem lehet törölni az adatot.

2013. júl. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a ződkéz. De akkor hogy-hogy még a nevét is tudta? Mert nem csak azt mondta hogy szerinte vírusos, hanem meg is mondta hogy mi az.
2013. júl. 12. 22:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudja, hogy vírus, mivel olyan mappába másolja magát vagy filet módósít, amiben anno lehet volt egy gyenge pont, így ha valami odakerül vagy használja azt, akkor az szerinte vírus.

Egy trójai használta úgyanezeket filekot, és ezért fenyegetésnek érzi azt.

Remélem nem túl bonyolult, ahogy leírtam...

2013. júl. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez így érthető, köszi!
2013. júl. 13. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!