Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék szépen rajzolni?

Kati Tibor kérdése:

Hogyan tudnék szépen rajzolni?

Figyelt kérdés

Na szóval nem rég kezdtem el rajzolni(kb 3 hónapja)nem vagyok valami nagy rajzoló az ilyen anime szereplőket letudom rajzolni tudok rajzolni mangát is de valamiért nem vagyok megelégedve magammal érzem hogy én szebben is tudnék rajzolni csak valamiért nem megy szoktam rajzolni a számitógépemen (legtöbszőr azon)meg szoktam rajzolni papirra is de mint már mondtam nem vagyok megelégedve magammal lássuk csak hogy miért

1.Csak anime szereplőket,manga szereplőket tudok lerajzolni jól de már emberib arcokat már nehezebben (nagyon nehezen) igazából enyi is volt :D.Azt akartam igazából kérdezni hogy hogyan tudnék szépen rajzolni nem tudtok linkelni nekem egy oldalt vagy egy videót vagy bármit ahonann megtudnék tanulni rajzolni?Angolul nem nagyon tudok ugy hogy az ilyen angol oldalak-tól kimélyetek meg :D.Amugy ezt a kérdést azért tettem fel mert grafikusnak tanulok és hát perssze aki grafikusnak tanul annak tudnia kell szépen rajzolni :D.Köszönöm szépen enyi lett volna a kérdésem na meg a magyarázatom :D.



2013. júl. 14. 08:39
 1/5 anonim ***** válasza:

2 dolog lehetséges.

Vagy rajzolsz rajzolsz és rajzolsz, vagy veszel rajzórákat.

2013. júl. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát az biztos hogy nem fogok venni rajzórákat most nincsen rá pénzem.A másik dolog rajzolhatok én akár egy nap 50-szer is de attól még nem lesszek jobb persze egy kicsit igen de valami eszméletlen hosszu ideig fog ez tartani.Kérlek linkeljetek valami videót vagy oldalt (lehetőleg magyart)ahol ha nem is irják le hogy hogyan kell jól rajzolni legalább akor legyenek benne képek amiket le lehet rajzolni.
2013. júl. 14. 09:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a Jobb agyféltekés rajzolás című könyvet. Én először azt hittem, hogy kamu, de tényleg nagyon sokat lehet vele fejlődni.
2013. júl. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg anyag van a neten. Youtubeon proko csatornáján nézelődj, igaz hogy angol de van alatta angol felirat is, a lényeget biztos ki tudod szedni. Ha nem is érted legalább nézd, abból is tanulsz, legalább meglátod hogy mik a legfontosabb dolgok, aztán arra már magyarul valahogy rá tudsz keresni.


Az alapokat MEG KELL TANULNI. Nekem meg van az a tehetségem, hogy bármilyen képről meg tudom mondani, hogy tanult-e rajzot iskolában az illető, vagy nem. Mert aki nem tanul, annak sokszor kimarad egy csomó minden az alapokból, és az nagyon meglátszik. Leggyakrabban a sötétek/világosak lebontásával van a gond, mindig az éppen aktuális terület melletti részhez képest világosítanak/sötétítenek, ami egy nagyon zavaró összképet eredményez.


Amikre akár most ráguglizhatsz: perspektíva, távolság érzékeltetése, fej arányai, test arányai, árnyékolás... Ezek már jó kiindulási pontok.


És ezeket a dolgokat be kell gyakorolni, nem elég ha olvasol róluk. Viszont az se jó ha csak átfutod, és máris fogod a ceruzát. Türelmesen kell ezt csinálni.

2013. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tudom hogy türelmesen kel ezt csinálni én nekem van időm nem siettek sehová türelmess vagyok főleg amikor rajzolok.Amugy köszönöm a válaszokat ha még valaki tud segiteni megköszöném :)
2013. júl. 14. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!