Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Gyors nettel rossz Skype...

Gyors nettel rossz Skype videó minőség. Hogyan javíthatok rajta?

Figyelt kérdés

A netem max. 270 kb/s-sel tölti a torrenteket és egyéb letöltéseket. A sebességmérők szerint 2.2-2.4 mb/s gyorsaságú a netem. Az Invitelnél vagyok és ott mondták, hogy a sebesség 3 felé is eloszlik: 2 a tévékre, 1 a netre. Nem tudom, hogy most ezekkel együtt számítja-e ezt a sebességet, de ha tényleg annyi lenne, akkor a torrenteket is gyorsabban töltené. De igazából igy hülyeség is lenne, mert a pillanatnyi sebességet méri le.

A szomszéd szobába van egy laptop. Azzal együtt kameráztam (nálam is és ott is 1-1 kamera) úgy volt nálam az átlagsebesség 120 kbps/60sec. Egy ismerősömmel is kameráztam utána már csak 10-15 kbps/60 sec volt nekem. Ez miért van? Ez nagyon kevés ilyen sebességű nethez... A Skype oldala szerint 2.2-2.3 mb/s-nek elégnek kellene lennie egy HD minőségű videohíváshoz, de maga a program kamerázás közbe azt írta, hogy nagyon lassú a net. Közben semmi nem volt megnyitva neten. Maga a gépem gyors az megfelel a követelményeknek, nem azzal van a gond.



2013. júl. 21. 20:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A sebességmérő szerint a letöltési sebességem az 0,4 mb/s
2013. júl. 21. 21:05
 2/12 A kérdező kommentje:
*feltöltési
2013. júl. 21. 21:05
 3/12 doni1201 ***** válasza:
A feltöltési sebesség sajnos kevés jó minőségű videotelefonáláshoz. A skype 1.5Mb/s - 1.5Mb/s letöltés+feltöltési sebességet ír ajánlottnak.
2013. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 doni1201 ***** válasza:
És ne téveszd össze a [kB]kilobájtot a [kb]kilobittel, meg a [Mb]megabitet a [MB]megabájttal. 1kB=8kb 1MB=8Mb A torrent kliens kB-ban méri, ezért jelez kevesebbet. 270kB=2,1Mb
2013. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

torrentnél nem néztem hogy miben méri. a skypehoz amúgy minek feltöltési sebesség? feltöltés az akkor kell ha videot, képet töltök fel pl. skype az nem csak arra használja, hogy a partnerem gépén hogyan jelenítsen meg engem a videón? szóval minél jobb az én videóm az ő gépén, minél nagyobb a feltöltési sebesség. a jó letöltési sebesség meg nem ahhoz kell, hogy jó minőségű videót lássak a partneremről?

nem értem miért kell ennyire kevésnek lennie a feltöltési sebességnek, mert ahogy szétnéztem neten csomó mkinek sokkal kisebb mint a letöltési. de a 10-15 kbps az akkor is nagyon kevés :/

2013. júl. 21. 22:35
 6/12 A kérdező kommentje:
nagyon kevés az én netemhez
2013. júl. 21. 22:39
 7/12 A kérdező kommentje:
és az letöltési sebességnek volt irva. az a furcsa, hogy nekem a letöltési sebesség az sokkal több igazából mint a feltöltési, de a videohivásoknál forditva van.
2013. júl. 21. 22:40
 8/12 doni1201 ***** válasza:
De teljesen jól látod. Az általad látott videó minősége nem függ a saját feltöltésedtől. A másik fél feltöltési sebessége számít, úgyhogy lehet hogy másnál lassú, azért nem jó a minőség. Lehet hogy az a 2Mb/s -os letöltés sem elég, főleg hogyha ha más adatfolyamat is fut a háttérben/párhuzamosan. Vagy lehet még probléma az is, hogy egyszerűen nincs elég nagy felbontása a kamerának...
2013. júl. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 doni1201 ***** válasza:
A legtöbb internet szolgáltató sokkal kisebb feltöltési sebességet ad, mint letöltésit, persze vannak kivételek. Felárért külön kérhető sebességnövelés.
2013. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ha én jól akarom látni a partneremet, akkor csak az én letöltési és az ő feltöltési sebességét kell figyelembe venni, ugye?

A felbontás biztos jó. 800x600-as.

De nekem még mindig fura ez a 10-15 kbps/60sec.

Közben nem fut semmi, ami nem kell a gép működéséhez és a helyes megjelenítéshez.

2013. júl. 22. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!