Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az OpenOffice-on belül az...

Az OpenOffice-on belül az oldal-háttérszín sötétkékre állítódott át (és nem mi állítottuk át). Más is tapasztalta ezt? Hol lehet visszaállítani, ha vkit ez zavar?

Figyelt kérdés

A gépen az OpenOffice legújabb verziója volt, és egy ideig rendesen úgy jelentek meg a megnyitott dokumentumok, h fehér háttérszínen fekete betűvel, mint ahogy az elvárt és megszokott.

Egyszer viszont letöltöttem és megnyitottam egy egyetemi tájékoztatót (ilyen vizsgaszabályzat-szerűt), aminek a háttérszíne sötétkék volt, és a betűszín volt világos; és azóta minden(!) dokumentumot ilyen formában jelenít meg, legyen az egy új dokumentum, vagy amit régebben csináltunk és csak megnyitjuk, vagy akármi... Érvényes ez az összes összetevőjére, nem csak a Writer-re, hanem a táblázatkezelőre is stb.


Először azt hittük, h ez egy egyszerű "oldal háttérszínének az átállítódása". És megpróbáltuk úgy kezelni, h átállítjuk az oldal háttérszínét fehérre. Ekkor azonban csak a margón belüli terület háttérszínét állította át, a margó ugyanúgy sötétkék maradt... És alapértelmezettként ugyanúgy a sötétkék háttér maradt, így a következő dokumentumnál újra az jött be.. Tehát ez nem az "oldal háttérszíne" egyszerűen, amiről szó van. Hanem a megjelenítésnél vmiért a sötétkéket veszi az egész oldalterületre vonatkozóan alapértelmezettnek, automatikusnak.


Aztán azt hittük, h biztos a program update-elte magát a netről, és az újabb verzió tulajdonsága ez, biztos vmi frissítés, "új design"... Ezért eltávolítottam a legújabb verziót, és felraktam az eggyel régebbit. De meglepetésre ennek ellenére megmaradt a kék háttérszín... :S

Kísérletképpen egy másik gépre is telepítettem, a legújabb verziót, azt, ami az eredeti gépen is volt alapból (aminél elromlott). És a másik gépen pedig tökéletesen fehér háttérrel hozza be... Tehát nem programfrissítés eredménye. Hanem azon a gépen romlott el, állítódott át vmi, és nem az adott OpenOffice-példányon belül...


És bár nyomtatásnál rendesen fehér háttérrel nyomtat, de minket akkoris nagyon zavar ez a sötét alapon világos betű-megoldás, mert fáj a szemünk tőle... És az meg nagyon macerás (és csak félmegoldás), h akkor mindig minden dokumentumnál külön kell átállítgatni, h legalább a szövegterület fehér alapon fekete betűs legyen...

Ezért szeretnénk vmi megoldást találni erre.

Az lenne a fő kérdés, h mi lehet ennek az oka, hol, min belül jöhetett létre ez az átállítódás; és h hogy lehetne helyrehozni... Van vkinek vmi ötlete erre?



2013. júl. 31. 10:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Én már régen váltottam, LibreOffice sokkal jobb, évek óta semmi gondom nincs vele. Folyamatosan fejlesztik.

De teljesen le kell törölni a gépről az Opent és utána letölteni ezt a két fájlt. [link]

2013. aug. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a fóruma, csak regisztrálni kell.

[link]

2013. aug. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!