Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy használjam a photoshoppot?

Hogy használjam a photoshoppot?

Figyelt kérdés

Elég ha azt elmagyarázzátok hogy hogyan illesszek össze 2 képet.

Sdobe Photoshop CS3-am van.


2013. júl. 31. 21:42
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
eddig megy de hol az árhelyezési eszköz??? xD
2013. júl. 31. 22:46
 12/23 anonim ***** válasza:
A képszerkesztésben 1 kicsit butus vagy,de majd rájössz a kezelésére.Nézz oktató videókat.
2013. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
most kezdtem. :) rendben van nézek.
2013. júl. 31. 22:58
 14/23 qaxqaxqax ***** válasza:

Figy elmondom az én tapasztalatomat ami kb teljesen ellentétes az első pár válaszolóéval. Sose de sose vetemedj a GIMPre... Rühellem... és kb ha ennyi nem lenne róla elég nyílt forráskódú az egész. Ingyenes az igaz de pocsék. Maradj a Photoshopnál és tanuld meg azt rendesen elsőre.. A képszerkesztő programok nem olyan nehezek hogy az ember azt mondhassa ez könnyebb vagy az könnyebb. Egyébként is a Photoshop kezelőfelülete szebb, a gyors gombok rendesen arra utalnak amire kell, a használata gyorsabb és a funkciói több dolgot támogatnak egyszerre. A Photoshopra rengeteg PlugIn van pluszba amik használhatók is valamire és a GIMP esetében minden ellenkezője az eddig felsoroltaknak a PSról.

Szerintem nézz egy tutorialt a photoshopról és szerintem belátod hogy megérte ezt választanod a GIMP helyett(:

Bárhogy döntesz sok sikert de azért hagyok itt neked egy linket(:

Tutorial sorozat Photoshop CS6-hoz

http://www.youtube.com/playlist?list=PLuYHIg_0xQJsPJcfFhwGHY..

(Viszonylag sok mindent érint és az alapokról van szó)

Sok sikert(:

2013. júl. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"eddig megy de hol az árhelyezési eszköz??? xD"

Áthelyezési eszköz: Eszközök/Átalakítóeszközök/Áthelyezés menüpont, vagy az eszköztáron a négy irányba mutató "nyilaskereszt" ikon.

[link]

2013. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Sose de sose vetemedj a GIMPre.."

A kérdés feltevője - kérdéséből ítélve - valószínűleg kezdő (nem professzionális grafikus), egyszerű műveletet akar végrehajtani. Erre tökéletesen alkalmas a Gimp.

2013. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 qaxqaxqax ***** válasza:
#16 Lehet hogy nem grafikus és lehet, hogy elég lenne a GIMP, de ennyi erővel már Paint.NETet is ajánlhatnátok neki az is elég^^ sőt Paintet egyre jobb, hisz az is elég erre. Ti GIMPet ajánlotok neki hátha valami bonyolultabba is bele kezd ez után, hisz miért ne? De ilyen alapon akkor inkább a normálisat tanulja meg és akkor biztosan jól jár.
2013. júl. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 qaxqaxqax ***** válasza:
Két kép összeillesztése meg szerintem m1 hogy GIMP / Photoshop / Paint.NET hisz mindenhol ugyan az a lépéssorozat szal ezen nemhiszem hogy múllik
2013. júl. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

"De ilyen alapon akkor inkább a normálisat tanulja meg és akkor biztosan jól jár."

Szubjektív értékitélet - nem vezet jóra.


Ilyen erővel Ferrarin kell megtanulni autót vezetni, nem a "vacak" Suzuki Swiften, mert ki tudja, lehet hogy versenypályán kell használni a tudását.


No offense a Photoshop tényleg profi (csak drága). De minek egy lopott ágyúval köhögő verébre lőni, ha egy házilag készített légpuskával is lehet? ;)

2013. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 tabaki ***** válasza:

"Sose de sose"


Én is elmondom a tapasztalataimat, amelyek meg qaxqaxqaxéival ellentétesek. Ami a kezelőfelület szépségét illeti, ízlésekről nem lehet vitatkozni, meg ez ne is legyen érv egy program használhatóságával szemben. Mellesleg a Gimp láthatólag igazodik a Photoshop által meghatározott trendhez, úgyhogy kifejezetten hasonló a felülete, ennek megfelelően ugyanolyan átlátható és használható. A gombok az én avatatlan szememnek tökegyformák a két programban, nem igazán értem, hogy mi lenne velük a probléma. Gimpre is van plugin, ecset, szkriptelési lehetőség, netes tutorial rogyásig. Azt senki sem vitatja, hogy a PS többet tud és sokszor kényelmesebb, nem véletlenül kerül kábé negyedmillióba. Viszont szerintem semmiféle antagonisztikus ellentét nincs a két program között, ha Gimpben szerzel képszerkesztési tapasztalatokat, azokat éppolyan jól fel tudod használni Photoshopban is.

Hogy a "nyílt forráskódú" kifejezés miért szitokszó, azt nem tudtam megfejteni, úgyhogy replikám sincs rá. Szerintem nézz meg néhány Gimp-tutorialt is, hátha legalább neked világos lesz, hogy az se olyan semmire való vacak, mint amilyennek qaxqaxqax látja.

2013. aug. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!