Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet halvány, pdf...

Hogyan lehet halvány, pdf rajzot úgy kinyomtatni, hogy jól látható legyen, photoshop nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy pdf dokumentum, amiben van egy szürke színnel készített rajz, amit ki kellene nyomtatni, viszont alig látszik a nyomtatásban.

Vannak képszerk. programok, pl. irfanv., amelyekkel ugyanezt a problémát meg lehet oldani jpg-k esetén, viszont az irfan. nem veszi be a pdf-et. Van olyan képszerk. program, ami igen?


2013. aug. 4. 16:52
 1/8 tabaki ***** válasza:
Ha csak a rajzról van szó, szerintem az Adobe Readerből ki tudod másolni a képet, és bármilyen grafikus programmal (akár Irfanview-val) fölkeményítheted.
2013. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:

Modok jobbat, akkor a szöveg is maradhat. A rajzot tehát kimásolod, fölkeményíted, és újra beilleszted a PDF-be. Ha jól látom, az eredeti tartalmat nem tudod törölni vagy felülírni, viszont az új képet "rá tudod fektetni", hogy takarja (át is méretezheted, ha nem stimmel). Utána mentsd el egy új PDF-be. Itt szándékosan pontatlanul méreteztem és illesztettem, hogy kilógjon az alatta levő:

[link]

Nem tudom, melyik verziótól tudja, a XI. mindenesetre igen.

2013. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nekem az egész dokumentum kellene nyomtatásban. Ez egy műszaki rajz, van benne némi szöveg is. Az egészet kellene kiélesíteni.
2013. aug. 4. 18:26
 4/8 tabaki ***** válasza:

Ha nem túlságosan bizalmas természetű vagy titkos, átküldhetnéd, hogy tudok-e vele kezdeni valamit. Egyáltalán nem biztos, mert én csak ingyenprogramokat használok, azok meg a dokumentumtól függően vagy tudnak vele kezdeni valamit, vagy sem.

tabaki@uw.hu


Ha fizetős megoldás is érdekel, a PDF-ek az Adobe Acrobat programmal szerkeszthetők, illetve a Readeren keresztül (nem tudom, milyen feltételekkel) el lehet érni valami online-szolgáltatást, amelyik Word-formátumúvá alakítja őket.

2013. aug. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi az a "Reader"?
2013. aug. 4. 22:16
 6/8 tabaki ***** válasza:
Bocs, egyszerűen csak az Adobe Reader PDF-olvasó. A mostaniban vannak linkek ilyen-olyan fizetős szolgáltatásokra, a PDF/Word konvertálás az egyik.
2013. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tabaki ***** válasza:

Mielőtt befizetnél egy körre, mindenesetre keress rá ingyenes programokra:

[link]

Régebbi vélemények alapján nem biztos, hogy találsz tökéleteset (például az ékezetkezelés, tördelés jelenthet problémát), de lehet, hogy a te céljaidra így is lesz megfelelő. Meg a programok is fejlődhettek azóta...

2013. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tabaki ***** válasza:

Végigpróbálgattam néhányat, de nem vagyok megelégedve, a legtöbb ingyenesen letölthető csak erősen lebutított próbaváltozat, a végeredmény se valami hajde. Ez legalább annyiban tisztességes, hogy valódi freeware:

[link]

Viszont a hosszú ő, ű betűket (mint várható volt) nem képes konvertálni. A képeket -- legalábbis nálam -- nem viszi át, csak a helyüket jelöli egy "Olvasási hiba" feliratú keret. Ennek megfelelően legfeljebb a szöveg kinyerésére alkalmas, de szerintem ennyit az Adobe Reader semmivel is tud. Kudarc, mi tagadás, de hátha valamelyik online konverter jobb eredményt ad, azokkal nem kísérleteztem.

2013. aug. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!