Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tisztázna nekem valaki a...

Tisztázna nekem valaki a windows 8-al kapcsolatban pár dolgot?

Figyelt kérdés

Leginkább az az új felület érdekel. Miket tartalmaz, mire jók meg ilyenek.

Ismerősöm mondta, hogy össze kötötte az email címet a windows-al, ez mit takar meg mire jó, mikkel lehet még össze kötni? Tört verzió érdekel úgy, hogy aszerint mondjatok (tudom, hogy ugyanaz megtalálható a törtben is mint az eredetibe de azt nem tudom, hogy melyik illetve mi működik). Meg ha már itt vagyok megkérdezem azt is, hogy szabad frissíteni a w8-at, szintén a tört verzióról van szó.



2013. aug. 8. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A Windows nem egy ingyenes szoftver.

Ha nincs rá pénzed használj linuxot.

Ajánlom az Ubuntut, Linux Mintet.

2013. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

A win8 egy nagy kula. Tabletekre és az érintős monitorokra találták ki. Egy egyszerű PC-re baromság rárakni.


Kihagyták belőle a Start menüt, és az egész gyakorlatilag olyan, mintha win7 lenne, csak kis módosításokkal. De ha mindenképp win8-at akarsz, akkor win7 felülettel használd. Ezt le lehet tölteni hozzá.

2013. aug. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Leginkább az az új felület érdekel. Miket tartalmaz, mire jók meg ilyenek."

Az új grafikus interfész neve Metro UI. Keress rá, a Microsoft weblapján van használati útmutató, illetve rengeteg híroldal is írt az új funkciókról.

Személyes véleményem szerint ez a Metro UI egy baromság. A 20-30ezer forintos occó kínai ARM-es biszbaszok (táblagépek, okostelefonok) felülete sem néz ki ilyen hülyén. Mi a fenének egy érintőképernyőre optimalizált grafikus felület egy asztali számítógépre, vagy egy laptopra? Nem látom értelmét...


"mikkel lehet még össze kötni?"

Láttam, hogy össze lehet kötni a SkyDrive fiókkal, így magából az operációs rendszerből tölthetsz fel fájlokat az NSA kémközpontjaiba, akarom mondani a Microsoft szervereire. Illetve ha jól láttam magából az operációs rendszerből be lehet jelentkezni Outlook fiókba, Flickr fiókba, meg a fene tudja még hová. Nézd meg a Microsoft weblapján, biztos van ott egy felsorolás.


"Tört verzió érdekel úgy, hogy aszerint mondjatok"

Fogalmam sincs, mennyire lehet feltörve használni a Win8-at. Az egész operációs rendszer szorosan össze van kötve a Microsoft rendszereivel, fingani sem tudsz anélkül, hogy annak ne legyen nyoma (lsd. Windows 8.1 helyi keresőjébe beépített reklámok).

2013. aug. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!