Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ingyenes program (speciális)...

Ingyenes program (speciális) képeméretezésre?

Figyelt kérdés
Olyan programra lenne szükségem, ami ingyenesen használható, könnyű kezelni (Szó szerint bolond-biztos) és nem meghatározott képpontra, vagy az eredeti képméret bizonyos százalékára konvertálja le a képeket, hanem egy megadott fájlméretre! Ráadásul a lehető legkevesebb minőségromlással mindezt...
2013. aug. 8. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Gimp.
2013. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lajos54 ***** válasza:

Olyan kép módosító (tehát nem szerkesztő) programmal, ami a fájlméret alapján méretezne át képet, még nem találkoztam.

A képméret változtatásra alkalmas programok (legalábbis, amivel eddig találkoztam), mint képméret (cm, inch stb.) vagy felbontás (DPI, pixel/cm) alapján méreteznek, ezenfelül a tömörítés mértékét is lehet állítani. Tehát mondjuk egy 1024X760 pixeles kép lehet akár fele fájlméret is, ha jobban van tömörítve, csak a minősége lesz rosszabb.

És a sok mutatótól, de még a kép tartalmától is (mert a kevésbé aprólékos tartalom jobban tömöríthető) függ a végső fájlméret.

Persze mindezzel nem akarom állítani, hogy nincs ilyen átméretező program, de hogy nem gyakori, az biztos.

2013. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gimp sajnos nekem nem jött be... (sok mindent megtanultam kezelni, na ezt nem sikerült :) )


Időközben én találtam egyet, relatíve kevés minőségi romlással tömörít. Felteszem ide is, hátha jól jön másnak is:


[link]

2013. aug. 9. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!