Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows Vista le, XP fel! -...

Windows Vista le, XP fel! - Mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Hali!

Az lenne a gondom, hogy az alaplapom miatt csak XP lehet a gépemen, mivel a hangkártya és társai, csak Windows XP kompatibilisek, szóval itt járt nálam egy "barátom" és mikor meglátta hogy én még mindig xp-t használok, feltelepítette a

Vista SP2-őt.. Gondolhatjátok mennyire örültem neki..

Az első dolgom az volt ,hogy megpróbáljam újrarakni a gépet XP-re! De a vista ugyebár ezt nem engedi! Megpróbáltam a saját gépen keresztül, tudjátok hogy berakom a CD-t és setup.exe, nemjó! Megpróbáltam be bootolni de a vista letiltja ezt is! Két meghajtóm van és egyszerűen nem engedi ,hogy felrakjam az XP-t!

Szóval, arra lennék kíváncsi hogy hogyan tudnám ezt a problémát megoldani, hogyan lenne lehetséges az ,hogy a vista helyére felmegy az XP!

Válaszotokat előre is köszönöm!



2013. aug. 11. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
és mit ír ki a bootolásnál? mert valószínű hogy a biost át kell állítani
2013. aug. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

"Megpróbáltam be bootolni de a Vista letiltja ezt is!"


Ilyet se a Vista se semelyik mások operációs rendszer nem csinál.

4 dolog lehet:

-Hozzáértés teljes hiánya.

-Rosszul lett kiírva az XP így nem boot -olható

-Nem lett beállítva a BIOS -ban hogy CD -ről boot -oljon elsőnek

-Rossza az optikai meghajtó.


Egyébként jó nyomon jársz azzal, hogy XP telepítőlemezről akarsz beboot -olni, másképp nem tudod felülírni a Vista -t.

Amúgy lehet léteznek Vista driverek is a gépedhez, csak haverod sík hülye volt hozzá. Ezért is telepített Vista -t Windows 7 helyett.

2013. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Így.


Élőszőr menny be BIOS-ba állítsd be h a meghajtóról bootoljon.


Szerintem vegyél le egy windows 7 ultimate 64 bites verziót. Már ha van másik géped is. Majd azt írd ki image fájlként Neroval , Ashampoo-val... De a lényeg h csak az ISO-t írd ki semmi mást.


Ha nincs meghajtód v nem tudsz írni vele csak olvasni, akkor usb-s boot lemezt kell csinálj.

Ehhez én a Windows 7 USB/DVD download tool-t javaslom.

Itt leszedheted

[link]


Egyszelű használni ha leszedted az op rendszert képfájlba természetesen megnyitod a progit betalozod a fájlt , fogsz egy usb-t,rá írod majd bezárod a toolt.


Ezután újra indítod a gépet ha az usb-s verzió él azt válaszd elsődleges bootolásra a biosba boot fül.

Ha be van állítva onnan fog indulni a telepítés.

Innentől minden a szokásos módon megy h partíciók, formázás, telepítő ablak...


És legközelebb ne enged h belenyujon a gépdbe az aki nem ért hozzá. Ja ha a win 7 mellet döntesz akkor kell hozzá egy ilyen aktivátor is

[link]


Ha felraktad nyomd meg az instalt vájr még felteszi és kész.


Ja driverekhez meg aida 64-et javaslom mert majd le kell szedj egy csomó illesztő progit.

De ez kilistázza neked a gyártok oldalát.

[link]


És mond meg a barátodnak h az OS telepítése nem csak annyi h felrakom azt cső, hanem a drivereket is fel kell pakolni.


Ha nem értesz v mit írj privátott.


Az xp tátogatása le fog járni valamikor 14 májusa körül elvileg szerintem nem érdemes felrakni újra csak mondom.

2013. aug. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja sz usb tool linkje

[link]


Az előző rossz volt sorry

2013. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"szóval itt járt nálam egy "barátom" és mikor meglátta hogy én még mindig xp-t használok, feltelepítette a

Vista SP2-őt"

Jó sokáig lehettél kint a retyón, öreg, ha ennyi özön ideje volt a haverodnak!

2013. aug. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De megálapodtatok hogy feltelapiti a vistát ? csak ugy azért nemnyúlhat hozzá a gépedhez.Ha nemtetszik a vista az xp t szeretnéd hívd fel a barátod és rakasd vissza az xp t . Amugy mindegyi támogatása lejár. win 7 win 8 ra van támogatás. xp re vistára csak mozilla google crome böngészöböl érhetö el a legfrisebb. Én a win 8 at ajánlom de ha azu xp kell rakasd vissza a barátodal.
2013. aug. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!