Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Számítógép újratelepítés. Nem...

Számítógép újratelepítés. Nem sikerül. Segitség! (? )

Figyelt kérdés

Asztali számítógépem már egy ideje feladta a szolgálatot, ha bekapcsoltam kiírt valamit és újrakapcsolódott. Ezért szeretném újratelepíteni. Letöltöttem a windows 7 home premium verzióját, az iso fájlt kiírtam ImgBurn Write image file to disk opciójával (utánaolvastam) 2×-es sebességgel , és a lemez jól is működik , a telepitő be is jön a laptopomon , kipróbáltam, persze csak úgy próbáltam h a laptop be van kapcsolva. Ha a számítógépemet bekapcsolom , és beteszem a lemezt , kiirja a következőt : DISK BOOT FAILURA, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER!

A BIOS-ban átállitottam a First boot device opciót Cdrom-ra de továbbra is ez van. Gondolom a leirtak alapján kiderült , hogy még soha nem telepitettem számitógépet. Sokat olvastam utána , de erre a hibaüzenetre nem találtam megoldást. Előre is köszönöm!



2013. aug. 15. 23:00
 1/10 anonim válasza:

Hát jól ki írtad a lemezt?

Be bootoltad a lemezt?

2013. aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor csak windows alól nézted meg, hogy rajta vanank-e a win telepítő fájljai. Első körben én megnézném, hogy a laptopn tudsz-e róla bootolni. Ha igen, akkor egy hibalehetőég kizárva..ha nem, akkor megvan a hiba
2013. aug. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 levis56 ***** válasza:

Nem isó képfájlt kellett volna kiírni sima isó helyett?

[link]

2013. aug. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Uhh, köszönöm a válaszokat, ezek szerint megvan a hiba.

Csak simán kiírtam az iso fájlt, nem társítottam deamon Tools-al . Esetleg most még tudok csinálni a lemezzel,hogy ne kelljen újra kiírni?

2013. aug. 16. 09:18
 5/10 levis56 ***** válasza:
2013. aug. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 levis56 ***** válasza:
2013. aug. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Ha Deamon Tool-al társitom a képfájlt (iso) akkor a benne található mappákat (setup, bootmgr,autorun, upgrade,support,sources,efi, boot ) kell kiírni ?
2013. aug. 16. 09:33
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm !:)
2013. aug. 16. 09:34
 9/10 levis56 ***** válasza:
A képfájlban benne van a rendszerhez szükséges összes fájl,alkalmazás.Amikor telepítetted a rendszert az már használható csak a te egyéni elképzelésed szerint telepíts programokat.
2013. aug. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ! Megy a zöld!:)
2013. aug. 16. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!