Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Muszáj állandóan töredezettség...

Muszáj állandóan töredezettség-mentesíteni?

Figyelt kérdés

Mindig töredeznek a firefox böngészőm cache mappájában a fájlok a C meghajtón. Emellett más fájlok is. Olyanok is, amiket épp abban a pillanatban töltöttem le internetről.


Ha töredezettség-mentesítettem az XP-ben lévő alap töredezettség-mentesítővel, újra megnézem, akkor meg már más fájlok a töredezettek.


Viszont ezeket a töredezett? fájlokat gond nélkül kiírja a dvd író program a dvd lemezre, tehát akkora baj nem lehet vele. És a film lejátszó a gépemen is lejátssza a töredezettnek jelzett zenét vagy filmet.


Csak idegesít, hogy folyton töredezett, főleg a firefox cache profilom mappája.



2013. aug. 18. 02:25
1 2
 11/14 csacsi2 ***** válasza:

Cache mappák ideiglenes állomáanyok, felesleges töredezettségmentesíteni, inkább néha törölni érdemes.

egyetértek az XP töredezettségmentesítője nem ér semmit, használj más programot.

Tévhit hogy a töredezettségmentesítés tönkreteszi a lemezt. Inkább a töredezettség, mert ilyenkor az olvasó fej ide-oda ugrál!

vannak jó progik amik a háttérben idle (legalacsonyabb prioritás)dolgoznak, ha épp nem foglalt a gép. Ilyen pl a Diskeeper (én ezt használom),azon kívül hogy automatikusan mentesít, képes a nem töredezettségmentesíthető állományokat is boot időben (boot szektor)mentesíteni de vannak már jó ingyenes programok is.

2013. aug. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért az az "ide-oda ugrálás" közel sem olyan mértékű és akkora probléma, mint gondolod. Általában egy merevlemezben nem az olvasófej léptetőmotorja szokott tönkremenni. Sokkal nagyobb amortizáció egy lemeznek, ha folyamatosan felesleges írási-olvasási műveleteknek van kitéve. És mellesleg ha már ide-oda ugrálás: vajon egy átlagos töredezettségmentesítésnél mennyit kell ide-oda ugrálni a fejnek?
2013. aug. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 csacsi2 ***** válasza:

Egyszerü a képlet.

-nincs mentesítve akkor mindenféle képpen, ha nincs akkor csak egy idő mulva (függ a használattól)ugrál (felpörgés,leállás,keresztmozgások...).

-ha töredezett a lemez akkor lassabban olvas, ha nem akkor gyorsabban.

tapasztalat:

Van egy 10 éves HDD-m. az idő (használat) megviselte. amennyiben töredezett rettenetes hangokat ad ki, ha mentesítem szinte semmi komoly hangja nincs.Amennyiben a fizikai elhasználódás hangban is jelentkezik ,akkor az szerintem elég ahoz hogy alapja legyen és töredezettség mentesítsem!Amúgy meg automatikus mentesítés alatt alacsony prioritáson dolgozik, azaz nem terheli le (hajtja meg) a lemezt (processzort...)csak "nyugiban" pakolgat. Amennyiben kézi töredezettségmentesíted azt magasabb prioritáson, hogy minél előbb befejezze. Diskeepernek az auto mentesitése annyira hatásos, hogy gyakori használat mellet is hetek múlva is jó az állapota, ill Intelli Writhe funkciójaával eleve úgy próbálja megírni a lemezt, hogy az már az adat merevlemezre kerülésekor ne töredezzen.

2013. aug. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 csacsi2 ***** válasza:
*ha van akkor csak egy idő mulva...
2013. aug. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!