Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért töredeznek állandóan a...

Miért töredeznek állandóan a belső winchester-emen a fájlok?

Figyelt kérdés

XP-m van. Core 2 Duo-s gépem. Állandóan töredeznek a fájlok, főleg a firefox cache mappája a C meghajtón. És főleg akkor, ha youtube-ozok, de más oldalnál is csinálja. Mindig ezt hallom: Putty-putty. Zenét sem lehet tőle hallgatni, mert bele puttyol!


Alig töredezettség-mentesítem, felnézek a firefox-al akármelyik oldalra, már más fájl a töredezett, de azért ott van megint közte a firefox cache mappa. Arról nem beszélve, hogy alig töltök le valamit az internetről, már töredezett, viszont a gépen a lejátszó mégis lejátssza végig. És a dvd író is kiírja a fájlt, pedig a töredezettet nem szokta tudni kiírni.


Meguntam, vagyis megutáltam már a gépezést emiatt.


Más böngészők: Chrome, egyenlő firefox-al, opera hamar összeomlik+lassabb, mint a firefox, Safari, IExplorer is lassú. Mindet kipróbáltam már. A leghatékonyabb a firefox, de ez meg állandóan töredezik. Nem szeretem ezt a sok plugin beépülőket sem.



2013. aug. 12. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

"

A file-rendszer működése után tekintsük át a szorosan hozzá kapcsolódó töredezettségmentesítés (defrag) elvét. A lemez elejére, kötött helyre kerül a lemez alapvető információs területe. Itt található a partíciók leírása, illetve a a boothoz szükséges információk egy része.

Ezt követik a partizó, illetve a partíciók. Egy partíció elején saját adminisztrációjához szükséges információk találhatóak meg. Ezek után következnek a tényleges adatok. Az operációs rendszer és a partíció típusa függvényében eltérő stratégiák szerint töltődnek fel az adatszektorok. Míg a hagyományos DOS mindig törekedett az első szabad hely kitöltésére, a mai op.rendszerek már intelligensebb megoldásokat használnak. Ezzel érik el, hogy kevésbé töredezzenek szét a a fájlok. Egy idő után a merevlemez nagy részén szép sorban file-ok találhatók, amelyek közül előbb-utóbb törlünk néhányat. A törlés nem szokott fizikailag megtörténni, hanem a file-rendszer-leíró táblázatban bejegyzésre kerül hogy az adott szektorok szabadok, oda lehet írni (emiatt lehet visszaállítani akkor törölt file-okat, amikor még nem történt az adott helyre írásművelet). A sok törlés lassan „lyukacsossá” teszi a file-rendszert, a vezérlő pedig mindig az első szabad szektorba ír, vagyis egy idő után a file-ok csak úgy tudnak felíródni a lemezre, hogy több részre széttöredeznek, hiszen a korábban letörölt file-ok helyén keletkező szabad hely nem mindig passzol az oda írandó új file-hoz. A széttöredezett file-rendszer olvasásakor a fejnek folyamatosan ugrálnia kell, így az adatátviteli sebesség lecsökken, hiszen a véletlenszerű olvasás sebessége akár negyede is lehet a szekvenciálisnak. A töredezettségmentesítés a széttöredezett file-okat egymást követő szektorokba rendezi, így lecsökken a fej mozgatásának ideje, ergo az olvasási és írási sebesség megnő.

"

Teljes cikk: [link]

2013. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És hogyan kerülhető el a fájl töredezettsége?
2013. aug. 12. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!