Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender 3D méretezést hogy...

TappancsMancs kérdése:

Blender 3D méretezést hogy kell számokkal megadni, legjobb lenne cm-ben?

Figyelt kérdés
Youtube-on amiket láttam az egy sima szemre való nyújtás, csak így nem lehet egy létező mobiltelefont modellezni. Köszi a segítséget!

2013. aug. 18. 15:56
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a bambaságot csak más progiban a három méretet mindig láttam itt meg nem találom.
2013. aug. 18. 15:57
 2/6 A kérdező kommentje:
N betű megtaláltam. :) Már csak a cm kéne hozzá.
2013. aug. 18. 16:36
 3/6 tabaki ***** válasza:

Ha ennyire az elején vagy, minek az a centi? Nem mindegy? Hogy egy Blender-egységet minek tekintesz, arasznak, rőfnek vagy versztának? A saját szénádon belül működjön.


Természetesen tudsz kapcsolatot teremteni a való világgal is, hiszen megeshet például, hogy 3D-printerrel ki akarod nyomtatni a tárgyakat. A beállítással kapcsolatban nézd meg mondjuk ezeket:

[link]

[link]

2013. aug. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:

"A saját szénádon"

De aranyos, most olvastam újra. Talán legjobb lenne, ha hajnali kettőkor, kómában már nem válaszolgatnék...

Szcénádon.

2013. aug. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen részben a nyomtatás miatt is kell, de nem 3d-s nyomtatás miatt hanem normál és méretezetthez. Meg sok olyan dolog van ami a valóságban több méter és praktikátlan akár milliméterben számolgatni vagy akár tized milliméterben vagy egy akármiben. Amúgy a méretvonalak automatikus ráillesztése miatt is fontos, hogy ne olyat írjon ki mondjuk 375.500, hanem 375,5 cm. Most alapból egy kocka 2.000. Ha ezt cm-nek veszem és megadom hogy legyen 375.500 ami megfelelne a 375,5 cm-nek, akkor ez olyan nagy lesz hogy a négyzethálót már nem is látni a képernyőn, az meg praktikusság miatt előnyös. Másik ha méretezés miatt átviszem másik programba akkor ott cm-ben számolva már pontos legyen. Most annak mi értelme hogy 2.000 legyen a cm ha a dolog nem ilyen tizedes pontosságú tárgy?
2013. aug. 20. 11:27
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Több oka is van mert megvalósított dolgokhoz kell. Az puszta átszámolással azért tisztában vagyok csak nincs túl sok értelme egy modellezésnek egy akármilyen bármiben számolnia ha úgy is valós dolgokat ábrázolnak vele. Nyugodtan lehetett volna alapból cm vagy méter, vagy más valóban használt alap mértékegység is. Ha át lehet állítani azért az is jó.
2013. aug. 20. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!