Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyszerűen kezelhető zene...

Egyszerűen kezelhető zene készítő, illetve "mixelő" program?

Figyelt kérdés
a mixcraft nem jött be. valami olyasmi kéne ami azért annál egy kicsit profibb.

2013. aug. 27. 20:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Magix Music Maker 2013. Na abban aztán lehet mixelni.Én így bénázok vele. :)

http://www.youtube.com/watch?v=AcDiRle9ZbM

2013. aug. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%

A magix Music Maker egy rakás kaki!

Nem ér semmit....annyi az egész, hogy loopokból rakosgatsz össze egy "zenét".

Magyarán nem a saját zenéd, Te ilyenkor valaki más dolgait használod fel.

A sok emberke meg, aki letölti és megnyitja a programot, azt hiszi, hogy akkor Ő már egy neves producer. Ez a mai világ... a számítástechnika és az, hogy mindenki számára hozzáférhető a neten szinte minden tönkre fogja tenni a zeneipart.


Te, meg kérdező, ha ilyet kérdezel, akkor neked sem lehet nagy zenei tudásod az biztos (ha van akkor sry).....és zenei tudás alatt nem azt értem, hogy beülsz az énekórára, hanem hangszer+szolfézs több éven át.


A kérdésre válaszolva pedig....

Akármilyen DAW, legyen az:

-FL Studio

-Ableton

-Cubase

-Pro Tools

-etc etc


De ne hidd azt, hogy 3 gombnyomás és kész a zene hozzáértés nélkül...ha pedig nem tetszik a végkifejlet, akkor csak nyomsz még egy gombot és mindenkinek tetszeni fog....

Ez művészet. Nem játék.

A mixelés meg szerintem egy nagy szarra sem jó... egymás után berakják a számokat és kb kész. Onnan meg csak rádobnak egy High Pass Cutoffot és csavargatják, jaaa és a hangerőt is. xd (ettől eltekintve vannak normálisak, akik pl így csinálnak egy mashupot)

15/F

2013. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Még szerencse hogy odaírtad a végére hogy 15/F.

Így már érthető a zűrzavaros , és összefüggéstelen válaszod. Lehet szeretni, és nem szeretni egy programot, de hogy valaki 16 évvel a háta mögött zeneelméletről meg zenélésről tartson kiselőadást, az azért nem semmi.

Ráadásul majd olyan programokat ajánl, hogy.. . .

OLVASTAD A KÉRDÉS ELSŐ SZAVÁT ?????

EGYSZERŰ.

És akkor megemlíted az Abletont, meg a FLstudiót.

Bizony vannak emberek akinek ez is örömöt okoz, mármint az ilyen formában történő amatőr szintű zenélgetés.

Senki sem akar ezekkel a programokkal betörni a zenei szakmába.

Dilettáns hozzászólás ! Ha valamihez nem értesz, akkor egyszerű a képlet: Nem kell hozzászólni !!

2013. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

Hahah nem értek hozzá? Jó, hogy Te tudod, hogy hány zenét írtam meg a semmiből :)

Be positive

(Az pedig, hogy 15 vagyok az nem jelenti azt, hogy nem tudok semmit. Tudom, hogy még nincs elég tapasztalatom az életben, de e téren van....hidd el több mint neked 38 évesen)

:D

2013. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%

Egyébként számomra egyszerűen kezelhető az FL Studio...csak meg kell szokni

Amúgy miért zűrzavaros a válaszom? o.O

Bocs, hogy leírtam mindent ami az eszembe jutott a zenéről és a "noob"okról.


Ráadásul a videódban benne van "...mindenek előtt előre bocsájtanám, hogy nem vagyok se zenész, se zene értő ember és nem értek ehhez,...de gondoltam, bemutatom ezt a programot. Annyi közöm van a zenéhez, hogy szeretem, de egyébként nem értek hozzá..."

Ilyen alappal, miért ajánlasz softwaret?

Az FL kezelése nem nehéz. Egyébként azért gondolom, hogy jobb az FLS mint a MMM, mert az FL-ben szabad vagy. Nem tudod megcsinálni a MMM-ben még azt se, hogy belepötyögöd a boci-boci tarkát. Ezzel szemben viszont az FL-ben azt csinálsz az ég világon, amit csak akarsz.


+ én lenézem a samplemanokat, akik annyiból csinálják meg a "zenéjüket", hogy egymás után loopolnak egy olyan hangfilet, amit más készített.

Az még elmenne, ha mondjuk nem elég erős a gépe és a zenéje egy részét lekonvertálja hogy ne egyen annyi CPU-t a sok VST...

2013. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Látom nem érted a lényeget. Attól hogy valaki nem tud főzni, el tudja dönteni, hogy finom egy rántotta vagy sem. ennyit arról hogy milyen alapon ajánlom a programokat.

Továbbá a kérdező "Egyszerű" programot kért. Hát tedd a szívedre a kezed: létezik ennél egyszerűbb, mint amikor előre legyártott alapokat rakosgatsz egymásra ? Ugye hogy nem.

Én egy pillanatig nem vitattam a te hozzáértésedet, és zenei képzettségedet, csak továbbra is azt állítom, hogy több 10, esetleg 20 éves zenei tapasztalat nélkül, nem fair a részedről leszólni mindazon embereket akik otthon a négy fal között, esetleg zenei előképzettség nélkül próbálkoznak egy zene "előállításán"

2013. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
37%

Valamilyen szinten igazad van, ezt el is ismerem.

Nekem az nem számít zeneszerkesztésnek, hogy egymás után pakolgatok .wavokat. De ezt mindenki maga dönti el.

Egyébként nem nehéz használni az FL Studio-t.

2013. aug. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

Akkor ezt lezártnak tekinthetjük. Kinek -kinek felfogása , és persze tudása szerint ajánlott programot választani.

:) :)

2013. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
EGYSZERŰ programot kértem, tehát a Magix Music Maker 2013 egyenlőre jó :) és nemhiszem h bárki rögtön profi zenét tudna összedobni az FL studioban vagy az Ableton-ban... -.-
2013. aug. 29. 14:24
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Ok, ok, bocs, hogy a legjobbat ajánlom, amit fél óra komolyabb fajta tutorial videó nézésével, már használni tudnál és a kezeid sincsenek megkötve benne...
2013. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!