Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kell minden nagyobb...

Miért kell minden nagyobb cégnek elrontania? Miért van ez? A normális válaszokat FELPONTOZOM.

Figyelt kérdés

Miért kell minden nagyobb cégnek elrontania az alkalmazásukat, gondolok itt pl.:Youtube, google play, windows 8, android.

Vegyük sorjában:

-A google play store-nak konkrétan a sz. gépes oldalával van bajom (mondjuk telón is volna bőven mit javítani rajta de az még elmegy). A kinézete sem tetszik de nagyon rosszul lett megoldva ez az új felület.A régi sokkal rendezetteb, szebb könnyebben kezelhető volt de most....

Olyan rosszul van megszerkesztve hogy az már fáj: olyan alkalmazásokat tol a képembe amik egyáltalán nem érdekelnek, meg egy csomó hűlyeséget, rosszul vannak csoportosítva az alkalmazások, a hozzászólások rendszertelenül vannak betéve összevissza vannak, eddig szép időrendi sorban voltak most össze-vissza. Még a magyar nyelv sincs normálisan beállítva: részben magyar, részben angol, részben román(erdélyi vagyok), és ez nagyon idegesítő. A kivánságlista még pozitívum lehetne de oda nem enged feltenni bármit. A telós app-ban az a bajom hogy vannak alkalmazások amik csak pár MB és a telón van több mint 60 MB, simán felférne de kiírja hogy kevés a tárhely, vagy hogy a csomagfájl érvénytelen, mondjuk nem olyan sokszor van ez így de akkor is idegesítő.

-Youtube:Itt konkrétan az androidos app-ra haragszom.

Az utolsó frissítés óta, rosszabb lett mint volt. A kinézete kifejezetten tetszik ez a kisablakos módszer is jó ötlet DE az a bajom vele hogy mikor vége a videónak nem lehet kilépni belőle, ha vége van a vidi-nek és vissza akarok menni a keresőbe akkor is oda lerakja azt a kis ablakot, nem lehet teljesen kilépni a vidiből és zavar hogy ott van a kis fekete képernyő és nehezebb tőle keresgélni, a másik az URL másolás azt is jó lenne beletenni, a háttérben való futástól (vagyis nem futástól) eltekintek, az eddig se ment, de jó lenne végre beletenni. Ezenkívül még jó lenne látni a top commenteket, lehessen szavazni a rájuk, spamnek jelölni őket, meg válaszolni rájuk, meg jó lenne megcsinálni a fb-s megosztást de neeem, ehelyett felesleges sz{&ságokat tesznek bele.

A gépen levő youtube-bal nincs nagy bajom csak egyedül a kommentek rendezetlensége zavar, meg hogy nagyon lassú, fogja a gépet rendesen.

-Windows 8: Ezt is nagyon el#@&zták. A kinézete sem tetszik (mondjuk ez relatív), de csinálhatták volna szebbre is ami jobban hasonlít az eddigi windowsokra és nem alakítják ilyen telefonos kinézetre. Tudom hogy ez a jövő, érintőképernő meg miegymás de a windows az maradjon windows és nem kell átalakíani egy másik rendszerré.

-Android: Itt inkább csak kisebb problémák vannak amik nem annyira számottevőek de néha nagyon idegesítőek tudnak lenni, a legnagyobb bajom itt a tárhelyes probléma a play-nél amit már leírtam az elöbbiekben, a többi kisebb nagyobb baját nem ragoznám, már így is egy regényt írtam.

Amit itt megemlítenék ez az összes nagyobb cégre igaz: Ráerőltetik az emberekre a saját terméküket. Pl.:Androidnál a play használatához kötelező a google fiók, egy okostelóhoz csak a saját márkától készült termékek müködnek vele (pl. samsung telóhoz csak a samsung füles jó), az apple-nél is ugyanez. A microsoftnál és a droidnál pedig nagyon gyorsan avulnak el a rendszerek (főképp a droidnál) és a régiek támogatás nélkül maradnak, elavulnak és kötelezik hogy megvedd emiatt az új terméküket és ez nagyon zavaró sok emberenek akik nem engedhetik meg maguknak hogy 2 havonta cseréljék az 500 eurós mobilokat. A facebook is mindenhova beférkőzött és mindenhol csak az van szabadulni se lehet tőle.


Megértem hogy ez a jövő, meg hogy nem lehet mindenkinek megfelelni DE a komolyabb hibákat amik az emberek 98,5%-át zavarja és ezt jelzi is kommentben le se sz&#ják. A kérdésem lényege hogy miért van ez(meg a fentebb felsoroltak)?


Elég hosszúra sikeredett ezért kösz annak aki elolvasta, az értelmes válaszokat felPONTOZOM.



2013. aug. 30. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem.

Szerintük ezek "jobban kezelhetőek".

2013. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gondolom, ha csinálnak vele valamit, kreatívak ,kapnak érte fizetést; ha jó, ha rossz, vagy pedig megmagyarázzák a főnöknek, hogy az miért jobb úgy mint eddig. Am én nemtom.
2013. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1: Lehet hogy nekik jobban kezelhetőek, de azt kéne észrevegyék hogy ezek a dolgok elsősorban nem nekik készülnek hanem a felhasználóknak és elsősorban az emberek érdekeit kéne szem elött tartsák.

#2: Van benne valami. lehet hogy a nagyobb cégek már nem nagyon foglakoznak a felhasználók érdkeivel, a fizetést úgyis meg kapják, a fanok úgyis megveszik akkor meg minek törjék magukat... ez szerintem egy nagyon rossz elv.

Köszi a válaszokat mentek a kezek, de még várok válaszokat, másnak mi a véleménye.

2013. aug. 30. 18:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia én a mobilos youtob tudok linket másolni,ne dönsd el a telefont,és fent vannak simbolumok ott kell lennie.

Windows 8: Hát igen ezt találták kár,de vannak olyan szoftverek amikkel vissza lehet hozni az iobot.com on is találsz egyett,de ha az nem tetszik,van több is. És nyugdijazták a microsoft vezér igazgatóját,az utudja fogja eldönteni,hogy mi lesz a metros felülettel. Sokat foglalnak az alkalmazások olyan telokon amiken 150 mb belső tárhely van,gyorsan el fogy a hely a google cuccaival,meg azokkal az alkalmazások amiket a gyártó rá tett,és nen lehet eltávolítani öket kivéve root tal.

Nem csak a teloknál van az,hogy nem kap támogatást a régebiek stb. A microsft is ezt csinálja meg fog szünni az xp nek a támogatása,azokon a gépeken nem fog elfutni a vista, 7 meg 8 azért ujjat gépet kell venniük+a windiws ára. Nem csida,hogy Müncheben lubuntu linuxra akkarnak váltani (íngyenes operácios rendszer a windows helyet alternatíva ként használható.

Mindig minden változik kinek tetszik kinek nem...

2013. aug. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia

Hol tudsz youtube-ról linket másolni, sehol nem találom és a play-en is írják hogy nem tudnak.

A Windows 8 felületével kapcsolatban tudom hogy vannak ilyen "visszaalakító" progik mint pl.: a RetroUI, de nekem nem csak ez a bajom hanem maga az egész rendszer, teljesen újraírta a window fogalmát (h érted hogy gondolom), ez már nem ugyanaz a windows ami egykor volt. Az biztos, ha az új vezérigzgató (Steve Ballmer helyett aki lesz) nem változtat akkor addig marad a win 7 a gépemen amíg ki nem jön egy normálisabb windows. Értem hogy újítani kell de ne így hogy átírják az egészet hanem a felhasználók követelményei szerint alakítsák, biztos sokkal nagyobb sikere lett volna, mint ahogy ezt a win 7-el is tették a win viszta után és lám milyen jól sikerült.

Az alkalmázosokhoz visszatérve, nem is lenne nagy baj ha az ígért 320 MB helyett nem egy 420 MB-ost kapnék amiből kb. csak 180 MB szabad hely van mert televan tömve egy csomó olyan gyári alkalmazással amire nincs szükségem (mert még a 320 MB is elég lenne ha nem lenne rajta egy rakás felesleges app, de így hogy még letörölni se lehet, csak root-tal). És fogadnék hogy az android is jobban menne és kevesebbet fagyna ha 340 MB helyett az ígért 512 MB-t RAM-ot adják. Visszatérve a témához: Nem értem ha lenne elég helyem(kb.65-70 MB) egy 5 MB-s app feltelepítésére nincs elég tárhely de pl. egy 8 MB-os meg probléma nélkül felmegy... WTF?!?!

Az elavulással kapcsolatban is írtam hogy minden cég ezt csinálja többnyire azért hogy el tudják adni az új termékeiket de azt nem értik meg hogy nem mindenkinek van lehetősége állandóan beújítani és akkor bajlódni kell a régebbiekkel ahogy lehet. nem hallottam hogy Münchenben a lubuntura váltanának de tudtom szerint ott is mindenki azt használ amit akar.

"Mindig minden változik kinek tetszik kinek nem..." Ezzel nem is lenne baj ha jó írányba változtatnának, csak ez nem így van, gondolhatnák hogyha a többség csak panaszkodik akkor nem velünk mezei felhasználókkal van a baj, hanem talán tényleg jobban szeméjre kéne szabniuk a programjukat.

2013. aug. 30. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!