Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen szövegszerkesztőt...

Milyen szövegszerkesztőt használjak?

Figyelt kérdés

Önéletrajzot próbálok szerkeszteni, de hiába választom a .doc formátumot a mentésnél, sosem abba menti el.

Nem vagyok egy számítógépes szakember, így nem tudom mi lehet a probléma. Az a baj, hogy ha megnyitom a file-omat, mind a képek, mind a formázás eltűnik.

OpenOffice. org 3.1 van telepítve a gépemen. Tudna valaki segíteni?



2013. szept. 1. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog, hogy nem abba ment. Próbáld meg esetleg a saját Open Document formátumába menteni. És azt javaslom, hogy amikor elküldöd valahová a CV-d, akkor PDF-et küldj. :)


Alternatívák:

- LibreOffice

- Google Drive (Google Docs) - előnye, hogy folyamatosan ment (a felhőbe)

2013. szept. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Letöltöttem a LibreOffice-t. Megnyitom a szöveges dokumentumot, viszont a mentésnél alapból ODF szöveges dokumentumba ment. Amit nem tudok, hogy micsoda. :)

Ha azt szeretném, hogy hiba nélkül, megnyitható formátumú legyen,akkor csak ezt a formátumot (.odt) javasolja a program.

2013. szept. 1. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ODF/ODT az OpenOffice (és LibreOffice) formátumai, azzal lehet megnyitni, szerkeszteni hibamentesen. Az újabb Microsoft Word-ök is tudják már kezelni. :)


Mondjuk azt nem tudom, mi a különbség az ODT és ODF között.


De ki kell próbálni, melyik tárolja el a formázásokat jól, és azt használni a szerkesztéshez. :)

2013. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Már sikerült rájönnöm. :)
2013. szept. 5. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!