Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezt a hátteret photoshoppal...

Ezt a hátteret photoshoppal kell készíteni?

Figyelt kérdés
Hogyan kell elmosatni hátteret egy képen...

#photoshop #photoshop háttér elmosatása
2013. szept. 1. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Megnyitod a képet, nyomsz egy q-betűt. Ecsettel le kell festened azt a részt, amit nem akarsz homályosra csinálni - ez piros lesz. Megint megnyomod a q-t, így lesz egy kijelölésed. Ha nem a figura van kijelölve, amit nem akarsz elhomályosítani, akkor nyomsz egy ctrl+shift+i-t, és akkor megfordul a kijelölés. Nyomsz egy ctrl+j-t, így létrejön egy új layer, rajta a figuráddal. A régi layerre kattintasz, majd a szűrők közül kiválasztod az egyik blur-t.
2013. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

GIMP-pel is mennie kell, meg még vagy másik egymillió képszerkesztővel, de majd tabaki megmondja melyikekkel.

G.

2013. szept. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Minden ok odáig, hogy a szűrőknél az egyik blúrt kiválasztom. Én azt mondtam neki, hogy életlenítés...

de ezeket a kis köröket a háttérben nem találom egyik blúrban sem.

Tehát magyar nyelvű a photohop ott kiválasztom hogy szűrő... aztán?

Vagy nem jó helyen járok? ne ott keressem?

2013. szept. 1. 20:20
 4/9 A kérdező kommentje:

ilyet szeretnék, csak a link lemaradt


[link]

2013. szept. 1. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet kis mélységélességgel tudsz fotózni, amihez tág blende szükséges. A kis körök fénylő pontok a háttérben, mely életlenítve így mutat. A jelenség neve: bokeh
2013. szept. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:
65%

Köszi a bizalmat, Geniuseus!

Semmit sem KELL Photoshoppal készíteni. Jogtiszta megoldásként én is a Gimpet javaslom. Itt emlegetem is a háttér elmosását, természetesen a bemutatott képhez nem kell akkorát maszatolni, mint én tettem:

[link]

A csillogásokat utólag érdemes berajzolni.

Egyéb hasznos grafikus programok a szokásos linkemen:

[link]

Egyébként meg 20:53-nak igaza van, a legszebb, ha már felvételkor gondoskodsz az életlen háttérről. Ehhez természetesen egy tűrhetőbb fényképezőgépre van szükség, amely a hagyományos módon beállítható, nem holmi zsebgépre vagy telefonra.

2013. szept. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 tabaki ***** válasza:
100%
Ja, hogy már megvan a PS... Na mindegy, a lényegen nem sokat változtat, a csillanásokat legegyszerűbb berajzolni, mellesleg az se lepne meg, ha a képed egész háttere így készült volna, eléggé strukturálatlannak tűnik.
2013. szept. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a kiválasztó eszközzel válaszd ki a személyt akit nem akarsz elmosni a képen, aztán Select>Inverse és utána Filter>Blur>Gaussian Blur és kész


vagy ha akarod megcsinálom neeked

2013. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tabaki ***** válasza:
100%
Na, kíváncsi vagyok a pöttyökre...
2013. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!