Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Felraktam a kde -s linux mint...

Felraktam a kde -s linux mint legfrissebb kiadását, és lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Először is, mi a szarért nem támogatja a monitorm (tv -m) natív felbontását.


Második, mi a szarért nem lehet beállítani egy végtelenségig testre szabható rendszeren, hogy egy egér görgetésre hány sort ugorjon lejjebb. Ez a windowsban alap, de az oly sokat istenített linuxban ez lehetetlen.


Harmadik, hogy ha az nvidia hivatalos oldaláról leszedem a legfrissebb drivert, mi a szarért nem lehet feltelepíteni?! Windowson duplakatt az .exe -re, next,next, finish, reboot oszt cső, de itt minimum felsőfokú vizsga kell a linuxos parancssor kezeléséből, mert egyébként semmire nem mész.

Negyedik, hogy veritek a melletek a repository -ra, hogy hű de király, csak egy apt-get install a parancssorban és gyorsan minden appot le lehet tölteni. A gond ezzel az, hogy tudnod kell a program teljes nevét, nem elég annyit beírni hogy skype, meg chrome meg izé, hanem izéx64_42.432412.312-bizbasz. Ezt ki a szar tudja észben tartani?! És ha van egy haverom, akinek nincs nete, vagy csak lassú és drága mobilnete van, hogy viszem át neki a programot? Windowson az exe -t pendrive -ra rakom oszt cső, de itt?! No meg hol lehet beállítani hogy hova telepítsen? Mert widnowson 2 next között belehet, itt nem. Itt az összes programnak az ssd -n kell lennie. Ha meg mégis be lehet állítani, 1000000000%, hogy azt a parancssorban kell. Widnwoson soha az életbe nem használtam a parancssort, csak az adb -nél, de hát az android is linux, így kötelező...

Akkor, miért nem lehet normális bott képernyőt berakni? A linux mint alatta pontokkal nem valami szép, berakhattak volna valamit helyére, de még mindig szebb mint az ubuntu alatt pontok és /uzis lila háttér.


2013. szept. 2. 17:05
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
De tetszett az is, mikor a debian -t raktam fel, és a bejelentkező képernyőn nekem kellet beírnom a FELHASZNÁLÓNEVEM! Nem, nem csak a jelszavam, de a felhasználó nevem is!
2013. szept. 2. 17:06
 2/19 A kérdező kommentje:
repository -hoz visszatérve. Ha jól tudom a java -nak is van egy ilyenje. Rákerestem a google -n és semmit nem találtam. Widnwoson csak egy exe letöltése és telepítése, de itt...
2013. szept. 2. 17:07
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha szépen tetted volna fel a kérdést és nem lenne ennyi ürülékkel teletömve akkor segítettem volna!


Rakjál rá windows-t aztán ott lesz jobb dolgod nem fárasztod vele magadat sem!

2013. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ne aggódj, nem is vártam rá megoldást, mert bárhol, bármennyiszer tettem fel a kérdést, bármilyen szépen, sose kaptam rá választ. Pedig össz-vissz 2 dolgot kellene megoldani. Az egyik a natív felbontás, a másik az egérgörgetés. Az egére a kde beállításokban találtam megoldást, de az a böngészőkben pont nem állított semmit, így hogy egy weboldal aljára érjek, ezerrel kell lefele tekernem egy órán keresztül, míg windowson 3 görgetés. És még csak a középső gomb lenyomása sem megoldás, mert valszeg a driver hiánya miatt kegyetlenül akad.
2013. szept. 2. 17:18
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően Windows user vagyok, de ilyen hozzáállással nem szabad egy új rendszert kipróbálni. Ha a Windowst keresed benne, persze, hogy csalódni fogsz, mert ez nem az. Androidos telefonod sem dobtad ki első pillanatban, mert hiányzott a start menü a képernyő sarkából...:)

Tényleg nem értem, ha Windows kell neked, miért nem azt használod?

2013. szept. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mert boldogan elvoltam sokáig linuxon 0 tudással míg ubutnu 8 és 9 -en, de amióta megejelnt az unity felület azóta mindenhol gebasz van.
2013. szept. 2. 17:21
 7/19 A kérdező kommentje:
Jah, és unom 30 naponta újrarakni a windowst, mert eredetire nincs pénzem, warezolni meg nem fogok.
2013. szept. 2. 17:22
 8/19 A kérdező kommentje:
Ennyit a "nagy" linux közösségről, akiknek mindig mindenre van megoldásuk. Windowsnál bármelyik kérdésemre perceken belül kaptam használható választ. Igaz, ott nincsenek is ilyen alapvető problémák, mint a beállítáok hiánya.
2013. szept. 2. 19:38
 9/19 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem tudok segíteni - mint írtam, Windows user vagyok, Unixokkal más ágon van kis tapasztalatom - de szerintem becsülendő, hogy legális próbálsz maradni. Sok sikert a Linuxhoz a továbbiakban, ne szegje a kedved, hogy ez nem úgy viselkedik, mint a Windows!
2013. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szívesen segítenék én is, de nem vagyok kifejezetten linuxos.

Tipp: www.ubuntu.hu/kozosseg -> itt felteheted a kérdéseid, nekem is segítettek, ez a nagy linux közösség, nem a GyiK.

Tipp2: használd a szoftverközpontot!

2013. szept. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!