Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy a Windows...

Miért van az, hogy a Windows felhasználók, olyan elvetemülten ragaszkodnak a Windows-hoz?

Figyelt kérdés

Értem én ezt az alatt, hogy vannak közismert nehézségei, sebezhetősége és hiányosságai mellett is olyan rettenetesen ragaszkodnak a saját op. rendszerükhöz.

Akik esetleg linux bármely verzióját használják, azok meg miért ekkora közellenségnek számítanak?

Miért nem fogadják a Win-esek el azt, hogy van más érdekeltségű ember, akinek megfelel a másik rendszerek valamelyike?

Nem egy ember bizonygatta nekem, hogy milyen sz@r a linux, pedig még csak nem is látott soha olyant.

Szóval nem meggyőzetni szeretném magam a linux mellett, hanem arra volnék kíváncsi, hogy az átlag ember (és nem a hard-core játékos és nyomdász), miért ragaszkodik oly eszeveszetten a lopott rendszeréhez és programjaihoz???


2013. szept. 5. 12:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez oda-vissza megy. Az, hogy most te ezen kiakadsz annak a jele, hogy túlságosan elfogult vagy.

Én ahogy észrevettem olyanok szájkaratéznak ezen akiknek az értelmi szintje nem éri el az átlagot (lásd te).


Amúgy nem mindegy neked?

Megbántottak egy fórumon és te a windows felhasználók degradálásával akarsz visszavágni? Hány éves vagy? 15?

2013. szept. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Azért akár mit mondotok az átlag felhasználónak sokkal kényelmesebb a Win. Egyrészt ezt tanulta, ezt ismeri valamennyire. Másrészt szinte SEMMILYEN tudást nem igényel a használata. Ha gondja van sokkal könnyebben talál segítséget. Az eszközei pikk-pakk felmennek és használhatóak.

Én is próbáltam átállni linuxra, tetszett is egy darabig de aztán egyre több olyan dologba futottam bele ami kényelmetlen volt. Emiatt feladtam. Persze van több olyan ismerősöm is aki esküszik rá de az átlagnak még akkor is a Win az egyserűbb. Szvsz

2013. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Azért akár mit mondotok az átlag felhasználónak sokkal kényelmesebb a Win."

Nem igaz. Csak félnek a változástól, ezért hiszik ezt.


"Egyrészt ezt tanulta, ezt ismeri valamennyire."

Ez igaz, kb ez az egyetlen előnye, a megszokás... Az már más kérdés, hogy kb 1 hónap alatt ugyanúgy meg lehet szokni bármelyik (egyszerűbb) linuxot is.


"Másrészt szinte SEMMILYEN tudást nem igényel a használata."

Végül is igaz, de egy Ubuntu vagy Linux Mint használata még jóval kevesebbet igényel.


"Ha gondja van sokkal könnyebben talál segítséget."

Nem igaz. Linuxos segítségek tömegével vannak szinte minden problémára és a megoldásázoz legtöbbször csak be kell kopipésztelni pár sort terminálba...


"Az eszközei pikk-pakk felmennek és használhatóak."

Nem igaz. Hányszor és mennyit szívtam Windows alatt program és driver telepítésekkel...

Linux alatt ez vagy egyszerűbb (szoftverközpont) vagy hatékonyabb (terminál).

2013. szept. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mint a legtöbb általánosító kérdés, ez is értelmetlen. Én Windowst használok és le sem merem írni, mennyire nem érdekel, hogy más mit használ. Gondolom azt, ami a legjobb neki, vagy amit megszokott.

Így futólag átnézve a programjaimat, az összeset le kellene cserélnem, ha Linuxra váltanék, ráadásul azt is meg kellene szoknom. Nem "ragaszkodom oly eszeveszetten" meg "rettenetesen", meg "elvetemülten" sem, csak maradok annál, amit nagy nehezen már kiismertem. A szóhasználatodból ítélve inkább benned vannak indulatok, téged zavar, hogy másnak nem az tetszik, ami neked.

2013. szept. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Komplikato ***** válasza:

Egyetlen okból: Szoftver kínálat


Rengeteg fontos, vagy csak annak gondolt program és a játékok* nagy része Windows alatt fut.

Persze egy részük mehet Wine vagy modernebb emuláció alatt, de erős lassulás árán. És sok minden azokkal sem működik.


És igen. Az emberek többsége LUSTA arra, hogy a rengeteg kiváló linux alternatívákat megkeresse. Sokan a rendszer alapjainak megtanulására is lusták.


*Ez lehet változni fog, hiszen a STEAM egyre több játéka elérhető Linux alá és ha kellőképpen felfut, akkor nyilván követni fogja pl. az ORIGIN (EA) és a többi kiadó is.

2013. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"

"Azért akár mit mondotok az átlag felhasználónak sokkal kényelmesebb a Win."

Nem igaz. Csak félnek a változástól, ezért hiszik ezt.

"

Ez olyan dolog, hogy az átlag nem változtat azon amit ismer azért amit nem ismer.


"

"Egyrészt ezt tanulta, ezt ismeri valamennyire."

Ez igaz, kb ez az egyetlen előnye, a megszokás... Az már más kérdés, hogy kb 1 hónap alatt ugyanúgy meg lehet szokni bármelyik (egyszerűbb) linuxot is.

"

A legtöbb ember nem fog egy hónapot szórakozni csak azért hogy megtanuljon valamit ami kb ugyanannyit tud mint az amit most használ.


"

"Másrészt szinte SEMMILYEN tudást nem igényel a használata."

Végül is igaz, de egy Ubuntu vagy Linux Mint használata még jóval kevesebbet igényel.

"

Illetve igényelne, ha nem kellene 0-ról tanulni. Valamennyi Win ismerete viszont mindenkinek van.


"

"Ha gondja van sokkal könnyebben talál segítséget."

Nem igaz. Linuxos segítségek tömegével vannak szinte minden problémára és a megoldásázoz legtöbbször csak be kell kopipésztelni pár sort terminálba...

"

Kiválasztasz 10 random embert és megkérdezed őket az alap oprendszeres problémáddal win esetén 8 biztos tudja mit csinálj, linux esetén szerintem jó ha 1. Többen használják több embernek jön fel ugyanaz a probléma.


"

"Az eszközei pikk-pakk felmennek és használhatóak."

Nem igaz. Hányszor és mennyit szívtam Windows alatt program és driver telepítésekkel...

Linux alatt ez vagy egyszerűbb (szoftverközpont) vagy hatékonyabb (terminál).

"

Ez most olyan dolog, hogy én meg linuxal szívtam.


De kár is a postért. Meddő vitába senki sem fog meggyőzni senkit és amíg mindenhol a Win van promotálva oktatásban, hétköznapokban, akármennyire jó a Linux az átlag nem fog rá átállni.


Nézd meg pl az Androidot. Teljesen új rendszer volt pár éve és most hányan használják? Lett mögérakva egy komoly marketingkampány, csináltak egy rendszert ami egyszerű mint a bot és egy rakat eszközt ami támogatja. Ennyi.

2013. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Összevetve a válaszokat:

36 éves vagyok!

Értek a számítástechnikához egy kicsit.

Kicsit sem vagyok indulatos, vagy elfogult.

Senkit sem sértegettem és ebből adódóan nem is igazából értem, a támadás lényegét.


A megszokás témához annyit fűznék hozzá, hogy a cégnél majd minden szerver PC-n Open Suze volt.

Át kellett térnünk XP-re valamely oknál fogva, erre nem térnék ki.

Azóta majdnem minden programozó a fejét fogja "örömében".Ez kb 5-600 PC-t jelent.

Azóta a PC-k indulási ideje közelít a 20 perchez!!!

Mire működésbe tudjuk hozni őket és szerver kapcsolat létrejön, eltelik majd fél óra, mert ugyebár mindegyik egyszerre indulna. Mostanában vírustirtózni kell mindent!!! :)


Most, hogy lejár az XP támogatottsága, térünk át a 7-re.

Hozzáteszem, hogy a dolgozók 90%-a azt sem tudja, hogy működik.

Sőt a napi rutinok is gondot okoznak nekik.Értem én ezt egy doksi nyomtatása, vagy egy levél küldése.

Szóval ne beszéljünk itt megszokásról.


A családban van egy db xp-s gép, amire a gyári telepítővel kb 20 perc alatt raktam fel a Bluetooth adaptert. A linuxommal meg 3 másodperc alatt hozzányúlás nélkül kapcsolódott. Szóval ezt még jobban nem értem.


Babrálni kell a linuxot???

Honnan vetted ezt a hüleséget???

Indíts el egyet live cd-n vagy pendrive-on, már azon különbül megy, mint egy xp kopaszon driverek nélkül....

2013. szept. 5. 13:11
 8/17 P.O.C. ***** válasza:
100%

Mindenki azt használ, amit jónak lát. Ez hol érdekel téged?

Viszont ahogy előttem mondják, a Windows sokkal egyszerűbb. Nem kell nagy tudás, hogy használhasd. Plusz mindenki ezt használja, ezzel találkozik először az általános és középiskolákban, illetve a tanfolyamokon, tehát a Windows adja magát.

Sokan csak neteznek, kapcsolatokat tartanak, csevegnek a neten. Esetleg megírnak egy e-mailt, vagy megszerkesztenek egy Word dokumentumot és ennyi. Nem mindenkinek van rá ideje, órák hosszat a gép előtt kockulni, hogy a olyan problémát oldjon meg, ami Windows esetében 2 perc alatt megoldható pár kattintással. És szerintem ez a legnagyobb problémája a Linux -nak, hogy minden agyon van komplikálva. Sokan egyszerűen kevesek hozzá, nincs ezen mint szépíteni. Én igazán szeretném szeretni a Linux -ot, el is boldogulok vele úgy ahogy, de újra és újra megszopat, mikor már nyeregbe érezném magam. A múltkor majd nem egy fél napot töltöttem el, hogy feltelepítsek egy Wi-Fi adaptert Linux alá, ráadásul nem is egy ritka példány volt, hanem egy TP-Link gyártmányú tömegcikk. A végén kiderült, hogy firmware -t kell cserélnem az eszközön, ahhoz hogy ez egyáltalán sikerüljön. Na az ilyenek csapják ki nálam a biztosítékot, pedig informatikát tanultam és azzal a is foglalkozok, még ha nem is vagyok igazi zseni. Jó, most jöhetsz azzal hogy a Linux ingyenes, de én szívesen fizetnék érte jó pár ezret, ha ez azt eredményezné, hogy tényleg normálisan lehetne használni. Kompromisszumok nélkül.

2013. szept. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Érdekesen hangzik.

Nem találkoztam még efféle driver problémával.

Viszont nem hiába kezdtem el foglalkozni anno a számítástechnikával én sem. Viszont nekem pont a win miatt kellett nekilátnom ezen feladatoknak.

Most viszont, amióta nem azt használok, azóta nincs mit babrálnom.

2013. szept. 5. 13:25
 10/17 anonim ***** válasza:

Igazából engem az zavar, mikor elhívnak valahova, hogy javítsam meg a számítógépet (szoftverileg).

Általában segítek, mert k#rvajófej vagyok, pénzt sem szoktam kérni érte.

Az az első, hogy felajánlom, hogy felrakok egy Linuxot, ingyenes, pillanatok alatt kész van.

Nem, nem jó, neki Windows kell (ingyen és azonnal) és szopjak vele 6 órát mire mindent feltelepítek, meg az azon lévő összes fizetős szoftver is ingyen kell természetesen és mi az, hogy nem működik, meg mi az hogy lejárt a licensz és hasonlók.

Ezek azok az emberek, akiknek tökéletesen kielégíteni az igényüket egy alap Linux, alap szoftverekkel, de ők akkor is inkább ellopják a szarabbat.

Nálunk a családon belül (5 ember) mindenkinek Linux van, mindenkének a gépének megfelelő és elégedettek vele, eszükbe sem jut visszaváltani Winre...

2013. szept. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!