Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van az, hogy a Windows...

Miért van az, hogy a Windows felhasználók, olyan elvetemülten ragaszkodnak a Windows-hoz?

Figyelt kérdés

Értem én ezt az alatt, hogy vannak közismert nehézségei, sebezhetősége és hiányosságai mellett is olyan rettenetesen ragaszkodnak a saját op. rendszerükhöz.

Akik esetleg linux bármely verzióját használják, azok meg miért ekkora közellenségnek számítanak?

Miért nem fogadják a Win-esek el azt, hogy van más érdekeltségű ember, akinek megfelel a másik rendszerek valamelyike?

Nem egy ember bizonygatta nekem, hogy milyen sz@r a linux, pedig még csak nem is látott soha olyant.

Szóval nem meggyőzetni szeretném magam a linux mellett, hanem arra volnék kíváncsi, hogy az átlag ember (és nem a hard-core játékos és nyomdász), miért ragaszkodik oly eszeveszetten a lopott rendszeréhez és programjaihoz???


2013. szept. 5. 12:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

ISMERŐS TÉMA!!!

Belefutottam a családon belül pár ilyenbe.

Tegyek XP-t a 187mega rammal és 700-as procival megáldott laposra.

De szaggatás nélkül játssza a DVD-t teljes képen és menjen a Voda stick net is. Közben magyarázzam el, hogy mit csinálok és miért nem megy.

Aztán két hétig szívtam vele, mert a linux mint nem tetszett a gazdának, mert pont olyan kell neki, mint ami volt.IKSZPÉÉÉÉÉ

Na én ezt úgy oldottam meg, hogy senkinek nem csinálok semmit, kivéve, ha linuxot mintet rakhatok és elfogadják ezt.

2013. szept. 5. 13:53
 12/17 P.O.C. ***** válasza:

Én meg azt telepítem, amit kérnek. Mivel puszira nem vállalom be az ilyeneket. A pénükért meg kapjanak azt amit szeretnének.

Akinek nem tesztiek tanuljon meg telepíteni. Mondjuk, alig pár esetben kértek még Linux -ot tőlem, mivel aki Linux -ozásra adja a fejét, az általában már fel is tudja telepíteni magának.

Innen is látszik, mekkora szakadék van, az elvárt szükséges számítástechnikai tudásban, ami a két rendszer beállításához és használatához szükséges.


Mondjuk néha nagyon hasznos is tud lenni. Nélküle nem lehetne pl. egy 12 ezer forintos routeren torrent letöltéseket csinálni.

2013. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Én meg azt telepítem, amit kérnek. Mivel puszira nem vállalom be az ilyeneket. A pénükért meg kapjanak azt amit szeretnének."

Milyen pénzükért? Az 5 ezer forintjukért egy 40 ezres Windowst?


"Akinek nem tesztiek tanuljon meg telepíteni."

LoL... :D


"Mondjuk, alig pár esetben kértek még Linux -ot tőlem, mivel aki Linux -ozásra adja a fejét, az általában már fel is tudja telepíteni magának."

Bárki fel tudná, mivel egyszerűbb, mint bármelyik Win telepítése.


"Innen is látszik, mekkora szakadék van, az elvárt szükséges számítástechnikai tudásban, ami a két rendszer beállításához és használatához szükséges."

Miből látszik? Hogy tőled többen kérnek wint?

2013. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

P.O.C

Az meg jogos hogy, amit kér azt kap a pénzéért.

Én mostanában inkább azt mondom, hogy a winhez nem értek.

Inkább GPS-t babrálok.

Amúgy is a droid jobban tetszik a kernel miatt.

De a win CE még azért itt is szivat!

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

2013. szept. 5. 14:32
 15/17 P.O.C. ***** válasza:

"Milyen pénzükért? Az 5 ezer forintjukért egy 40 ezres Windowst?"


Mondjuk jó lesz az 25 ezernek is, de ez mindegy is.

Azt hiszed, be lehet nekik adni, hogy ennyit fizessenek egy szaros DVD -ért, mikor az árából Dual Core procis gépet vesznek használtan? Részemről inkább beállok a sorba, és nem csinálok belőle lekiismereti problémát, hogy warez wint kell felrakni, és nem ajálgatom helyette a Linux -ot (amit nekem is könyebblenne néha felrakni, ha nem állna gyakran utamba néhány inkomatibilis hardver).

Ha ilyen tények elé állítanám őket, mint te, hamar befuccsolna egy kis apró jövedelem kiegészítésem. :D

2013. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Persze ez rendben is volna, de én ingyen nem akarok érteni hozzá.Aztán nem is köpködnek azóta.
2013. szept. 5. 16:03
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ha ilyen tények elé állítanám őket, mint te, hamar befuccsolna egy kis apró jövedelem kiegészítésem. :D"

Na jó, ez így teljesen más kérdés... :)

Én egyébként úgy csinálnám megkérdezném mit szeretne rá.

Mondani Windows, Office, Photoshop, Sony Vegas, Cubase...

Jó, megcsinálnám, azt benyújtanám neki a milliós számlát az eredeti szoftverekről... :)

2013. szept. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!