Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel a leg konnyebb rajzolni?...

Mivel a leg konnyebb rajzolni? Ps, Illustrator vagy valami mas?

Figyelt kérdés
Kezdo vagyok ugyh egyszerubb programmal kezdtem a rajzolast de gondolkoztam h bele kene kezdjek egy adobe program kitanulasaba csakh mig az illustrator nev jobban utal a rajzolasra megis tobb video van youtubeon ahol ps-t hasznalnak...tud valaki magyarazatot adni vagy ajanlani valami jot es egyszerubbet?(altalaban anime rajzokat csinalok,de szoktam mast is)

2013. szept. 8. 20:31
1 2
 1/18 tabaki ***** válasza:
A PS elsősorban bitképes, az Illustrator pedig elsősorban vektorgrafikus program. Fényképmanipulálásra főként PS, nyomdai előkészítő munkákra Illustrator való.
2013. szept. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 tabaki ***** válasza:

Azért hadd ne tagadjam meg magam: Mangára és effélére bőven elég a Gimp vagy az Inkscape, mint a a fenti programok ingyenes megfelelői. Jogtiszták, a tudásuk ezen a területen hasonlóan árnyalt, a velük készült fájlok illetve az általuk megszerzett tudás felhasználhatók a PS-ban és az AI-ban is.

Amúgy meg, ami a tulajdonképpeni kérdésedet illeti, szerintem sem ezzel, sem azzal -- hanem egy jó digitális rajztáblával, elsősorban azt szerezz be, ha még nincs. Ha az megvan, már jószerivel mindegy, hogy milyen program van mögötte ebben a kategóriában. Egyébként leghasznosabb a kettő kombinációjában gondolkodni, pl. a bitképesben rajzolsz, az oldalak összerakására, feliratozására, cifrázására meg a vektorosat használod.

2013. szept. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
PS-el is nagyon jól lehet rajzolni ha van megfelelő digitális rajztáblád. Fölösleges hozzá a vektorgrafika ha csak nem batár nagy plakátokat meg logókat akarsz tervezni...
2013. szept. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Drone007 ***** válasza:

Javaslom a papírt meg a ceruzát első körben. Meg valamilyen rajztanfolyamot.

A technikát és a tehetséget nem pótolja a legjobb program sem. Egy tanfolyamon elég gyorsan kiderül érdemes-e foglalkoznod ilyesmivel, és még a technológiai alapokat is megtanulod.

Enélkül a programok használata sem fog művésszé varázsolni.


Ha jól megnézed azokat a youtube-os videókat, amire hivatkozol, láthatod, hogy azokon is nem kevés tehetség kell a jobb képek elkészítéséhez.

Ám ha a tehetség megvan, papíron is elég jó vagy, akkor mindenképpen a photoshop-ot ajánlom neked. Szerezz egy digitalizáló táblát (10e körül már lehet használhatókat venni), és próbálkozz sokat.

2013. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tablam mar van,,,azt nem allitom h szupertehetseg vagyok de erdemes megprobalni kihozni valamit belole.
2013. szept. 9. 15:32
 6/18 A kérdező kommentje:
Igazabol lattam h masok olyan dolgokat csinalnak pl photoshopba amiket en egyszerubb programokkal nem tudok es anelkul a rajzaim eleg muanyagbab szeruek,szal kell valami komolyabb csak irtozok a ps-tol mert eleg komplikaltnak tunik.am koszonom a valaszokat.
2013. szept. 9. 15:35
 7/18 tabaki ***** válasza:
Nem tudom, mit értesz egyszerűbb programok alatt, én nem véletlenül ajánlgatom a Gimpet boldog-boldogtalannak. A kezelőfelülete valamivel (jóval?) egyszerűbb a PS-énál, mindazt tudja, ami a képszerkesztésnek ehhez a részéhez kell, és kezeli a digitalizáló tábla finomságait is. Amúgy meg, hogy megint egyéb hozzászólásaimat ismételjem: Ne riasszon vissza, ha a program bonyolult, nem az egészet kell egyszerre megtanulnod, hanem azt az egy-két funkcióját, amelyre éppen szükséged van. Az meg semmivel nem nehezebb, mintha a program semmi mást nem tudna. Továbbá, a te munkádat éppen az könnyíti meg, ha a program sokat tud. A fapados Painttel kínszenvedés az, amit egy valamire való képszerkesztővel laza ujjgyakorlatként megcsinálsz. Vágjál bele nyugodtan, a rajzeszközök használata ugyanolyan egyszerű Gimpben vagy akár Photoshopban is, a többit meg apránként haozzátanulod.
2013. szept. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Haverom PS-t használ rajzolásra, meg illustratort.

A haverom többnyire a Smoothdraw vagy valami ilyesmi programot hazsnál, azzal megrajzolja az alapot utána PS-el folytatja, főleg a színezést meg a manipulálás részét mert neki az jobban áll kézre, de van amikor PS-el még kiegészíti a rajzát. Illustratort is használja, de azt csak nagyon ritkán.

A PS_t érdemes kitanulni de célszerű először az alapokat megtanulni, főleg a rétegek kezelését javaslom mert az szinte alap benne célszerű oktató videókat nézni mert youtuben egy rakás magyar nyelvű megtalálható.

2013. szept. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az egyszerubb programok alatt mindent ertek ami nem bir tul nagy felbontast es kicsi a "trukkeszlete"...pl a legtobben szinte lehetetlen megcsinalni azt h igazan realisztkusan nezzen ki pl a hajon a feny visszatukrozese stb...Azert tanulnam meg a ps-t h ne kinlodjak ezekkel a szarokkal mert mar mindjart egy eve egy helyben toporgok es meg csak nem is mondhatni h az en hibambol.Az alapokat megtanulni jok ezek a kis progik de nem eleg komolyak.Am meg az oktatovideokba altalaba pont azokrol nem beszelnek ami engem altalaban erdekel.:(
2013. szept. 9. 16:05
 10/18 tabaki ***** válasza:

Egyébiránt: Nem biztos, hogy a "műanyagszerűségen" segítene a Photoshop, vagy bármely egyéb kiváló rajzprogram. Azt figyeld meg, hogy végülis mi az, ami a képre kerül, és azt próbáld leutánozni. Lehet, hogy a PS történetesen nagyon kényelmes eszközt ad valami képrészlet megoldására, de -- legalábbis elméletileg -- bármiféle egyéb programmal is odamázolhatnád ugyanazokat a képpontokat. Tehát a lényeg, hogy t u d j a d, mitől lesz valami fémesen csillogó, tükröző, rücskös, tüzes vagy akármilyen a képen, és azt valósítsd meg akármelyik programmal. Ha az elvét nem érted, a legjobb szoftver sem segít rajtad, mert kezelni egyiket sem elég, használni kell.

Kíváncsi volnék rá, miket rajzolsz, nincs fönt valahol? Az se baj, ha pont olyan, amelyikkel a fentiek miatt elégedetlen vagy. Linkelhetnél valahonnét olyat is, amelyiket szívesen leutánoznál, de nem tudod.

2013. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!