Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mivel a leg konnyebb rajzolni?...

Mivel a leg konnyebb rajzolni? Ps, Illustrator vagy valami mas?

Figyelt kérdés
Kezdo vagyok ugyh egyszerubb programmal kezdtem a rajzolast de gondolkoztam h bele kene kezdjek egy adobe program kitanulasaba csakh mig az illustrator nev jobban utal a rajzolasra megis tobb video van youtubeon ahol ps-t hasznalnak...tud valaki magyarazatot adni vagy ajanlani valami jot es egyszerubbet?(altalaban anime rajzokat csinalok,de szoktam mast is)

2013. szept. 8. 20:31
1 2
 11/18 tabaki ***** válasza:
Azért a hajjal, stb. kapcsolatban visszautalnék Drone007 bölcs szavaira. Ez elsősorban megfigyelés kérdése, arra pedig a mai napig a papír-ceruza a legjobb mester, mert csak a lényegre, a képi megoldásra kell figyelned. Ha az megvan, már gépen is menni fog.
2013. szept. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

[link]

Itt egy pelda arra h mikoet rajzolnek szivesen...persze az elmelettel is vannak meg gondok nallam,pl a konturvonalakat nem sikerult meg kitapasztaljam h hogyan is kene csinalni h esztetikus legyen.A rajzaimon meg nem nagyon van mit nezni,igazabbol meg csak ott tartok h hozzaszoktam a rajzpadhoz es kissebb kis trukkoket talatam ki szoval sok rajzom van ami amugy szar de van benne valami ami nekem uj es amiatt tartom jonak.Ha majd sikerul egy-ket jobbat csinaljak akkor belinkelem.(ami van fent deviant-arton azok szinte csak vonal plusz egy kis szinezes szoval csak annyit mutat h megy mar a gepen rajzolas)

2013. szept. 9. 17:30
 13/18 tabaki ***** válasza:

A linkelt kép alapján elsősorban a rétegekkel való munkára figyelj, azon belül is arra, hogy hogyan tudod a figurákat értelmesen egymásra épülő rétegrendszerben felépíteni (pl, alapszínezés, minták, árnyalás, csúcsfények, körvonal), illetve, hogy hogyan tudod az akár külön megrajzolt képi elemeket okosan összemontírozni. Amíg kellő rajzi biztonságra nem teszel szert, a lendületes vonalak megrajzolásához használj görbéket vagy útvonalakat. Bármi, amit megrajzolsz, utólag is finomítható és megváltoztatható (ezért is érdemes sok réteget használni, hogy a többi érintetlen maradjon), ha másképp nem megy, akkor nagyíts föl egy-egy részletet képernyő-méretűvé -- ha ott úgy-ahogy megoldod, az normál méretben olyan lesz mint az álom. Használd ki azt is, hogy az eszközök csak a kijelölésen belül működnek, tehát a kijelöléseket úgy használhatod, mint a papírsablont.

Ami még fontos, hogy ezek a képek nemcsak a jó rajzkészség meg a szoftver miatt ilyen dögösek, hanem azért is, mert a grafikus sokat dolgozik rajtuk, jóval többet, mint azt a látszólagos lendület meg a kép frissessége alapján gondolnád. Amikor egy képet befejezettnek érzel vagy megunsz, tedd félre, de később vedd elő, friss szemmel mindig találni fogsz rajta igazítani valót.

2013. szept. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat.Probalok minnel rugalmasabb lenni,atlagban 5-8 layert hasznalok.Egyes dolgokat mar eleg jol megtanultam,ok a borszint kikeverni es hasznalni,inkabb a ruhakkal,hajjal meg a hasonlokkal van bajom.A multkor probaltam egy olyat csinalni pl h a ruhan ver legyen de sehogy se akart osszejonni,de gondolom ezeket a dolgokat idovel tanulja az ember,senki se ugy kezdte h ezeket egybol tudta.
2013. szept. 9. 21:02
 15/18 anonim válasza:

sztem a ps jóval egyszerűbb mint a gimp. magam részéről simán használom a ps-t Ai-t stb de a gimptől tépem a hajam XD


nézz youtubon tutorial videokat, hasznosak

2013. szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 tabaki ***** válasza:
Fura, sztem tök egyformák, csak a Gimp kevesebbet tud.
2013. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Mostmar kezdem nem nagyon tudni mit hasznaljak...Kiprobalom a gimpet az ugyis ingyenes...hatha jol boldogulok majd vele.
2013. szept. 11. 17:34
 18/18 tabaki ***** válasza:
Helyes. Egyébként meg nem elvesztegetett fáradság akkor se, ha később más szoftverre váltasz. A képszerkesztés alapjai általában mindben hasonlók, amire az egyik programban rájössz, annak a másikban is hasznát látod.
2013. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!