Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudok cm pontosra tervezn...

Hogy tudok cm pontosra tervezni programmal, hogy a nyomtatóból is úgy jöjjön ki?

Figyelt kérdés
Akármilyen programot használok (pl. Photoshop, Paint) be van állítva a vonalzó, és rendesen megtervezem amit szeretnék. De amikor nyomtatok, a végeredmény mindig vagy kisebb vagy nagyobb. Soha nem jön ki eredeti formában. Mit kéne tennem? A nyomtató beállításait is már ellenőriztem, de ott is minden rendben. A válaszokat előre is köszönöm!

2013. szept. 9. 03:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Photoshop, Paint, nem tervező program, ezekkel soha nem fogsz pontos rajzot készíteni, arról nem beszélve, hogy az otthoni nyomtatók sem a precizitásukról híresek.
2013. szept. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:
100%
Az Irfanview-val elvileg (és a tapasztalatom szerint) jól be tudod állítani. Szintén jó tapasztalataim vannak az Inkscape-ből való nyomtatással is. Egyébként, amíg használtam PS-ot, a felbontás pontos megadásával ott is ki tudtam ügyeskedni a szerkesztett méretet, de már nem emlékszem hogyan, bocs. Szóval, azért van rá remény, és elég egyszer rájönni...
2013. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, na akkor ezekkel meg is próbálkozok.
2013. szept. 10. 01:08
 4/5 anonim válasza:
paintet felejtsd el. ps-ben jól mondták, a felbontást kell beállítani meg a vászon méretét (képpontra) helyesen és nincs probléma
2013. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Sikerült végre kikísérleteznem. A helyes Photoshop beállítások:


Új dokumentum -> International Paper

A4

21x29,7 cm

118,11 pixels/cm


Nálam a valósághű méret 30,5% méretaránnyal jelenik meg a monitoron 1680x1050 képpontos felbontás esetén.

2013. szept. 11. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!