Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudnátok jó VGA teszt programo...

Tudnátok jó VGA teszt programot mondani ami minden fontos adatot megmutat?

Figyelt kérdés
Ezt szedtem le és hát nem tudtam meg egy dolgot amire kíváncsi vagyok. [link] SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition OC 1GB GDDR5 Ez a karim és ebből több fajta van és nem tudom hogy ez az GPU 1100 mhz memoria speed 5000 mhz vagy GPU 1100 mhz memória speed 4500 mhz. a progi gpu-hoz 1100-at ír memory-hoz meg 1250-et de az sehogy se jó mert vagy 4500 vagy 5000 kell lennie. [link] Előre is köszönöm a segítséget.

2013. szept. 10. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A GPU-Z a legjobb program. Az viszont lehetséges, hogy a videókártyád (sőt szinte biztos) alulszabályozza az órajeleket amikor nincs terhelés alatt, csökkentve a fogyasztást/melegedést. (mert hát fölöslegesen miért is menne ugye max órajelen)

Terheld meg szépen valamivel, mondjuk Furmark-al és közben nézd az órajeleket - az lesz a helyes. Elvileg ugyanis a GPU-Z valós időben mutatja az órajeleket.

2013. szept. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

GDDR memóriánál az effektív órajel a négyszerese a valósnak.

Azaz a GPU-Z jól írta ki neked az 1250 MHz X 4=5000 MHz Effective.

2013. szept. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A GPU-Z az információs oldalon ("Graphics Card" fül) a valós MHz-t írja ki.

A "Sensors" fülön valóban megfigyelhető, hogy terheletlen állapotban jóval kevesebb mind a mag, mind a memória órajele.

2013. szept. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!