Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet így képet vágni...

Hogyan lehet így képet vágni Photoshoppban?

Figyelt kérdés

[link]


tehát göbén vagy átlósan elvágva pl két képet összeilleszteni


2013. szept. 10. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem pont ilyenre hanem rendes levágásra gondoltam,de ez is nagyon hasznos :)


csak nem igen vágom mit csinál/mit állít h a kép amit beilleszt nem az egészre rétegződik rá :/

2013. szept. 10. 13:33
 3/6 tabaki ***** válasza:
Félretéve, hogy a linkelt oldalpár nyilván nem Photoshoppal készült, ha le akarnám utánozni, mondjuk, megrajzolnám a fehér lapon az ilyen-olyan formájú ablakokat feketével, vagy inkább átlátszóra kivágnám, a lényeg, hogy jól kijelölhetők legyenek. Sorban ki is jelölném őket, és a kívánt képet a megfelelő kijelölésbe másolnám be.
2013. szept. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
na igen de olyat nem tudom hogy kell, ennek a fekete maszkolás? dolognak a menetét
2013. szept. 11. 08:04
 5/6 tabaki ***** válasza:

Előrebocsátom, hogy én nem használok Photoshopot, ezért Gimpben mutatom meg. A PS-változatot neked kell kiügyeskedned. Továbbá megemlítendő, hogy valószínűleg létezik még 3-4 megoldás, esetleg ügyesebb is. Ez az, amelyet említettem. Először fekete-fehér kerettel:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Mint láthatod, a keret szélein maradt egy vékony fekete perem. Ezt ki lehetne küszöbölni a kijelölés megnövelésével, de szerencsésebb (és pontosabb) ha a keretet egy átlátszó rétegre rajzolod. A következő két screen kissé zavarosabb, mint az előző képek, de a lényeg látszik:

[link]

[link]

2013. szept. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
dejóóó :) nagyon szépen küszönöm! sokat segítettél ! :)
2013. szept. 12. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!