Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a jobb a linpus linux...

Jackson666 kérdése:

Melyik a jobb a linpus linux vagy az xp?

Figyelt kérdés
vettem egy uj notebookot acer v3 471 g 8giga ram 2 giga videókártya 750 giga winyó ha linpus linux helyett xp lenne rajta az jobb lenne? és igy az xp vel ki lehet használni a gép teljes tudását vagy jobb lenne a linpus linux?
2013. szept. 11. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8gb ramot az xp nem tud kezelni.
2013. szept. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az hogy "ki lehet használni a gép teljes tudását". Ha adott programokat (pl. játékokat) akarsz használni, az úgyis meghatározza az op.rendszert.

Amúgy tedd fel mindkettőt, ha nem tudsz választani.

2013. szept. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"8gb ramot az xp nem tud kezelni."

Létezik 64 bites XP.

2013. szept. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
akkor 64 bites xp is jó?
2013. szept. 11. 10:36
 5/12 anonim ***** válasza:

XP-t semmilyen formágan ne tegyél rá. A 64 bites egy ipari hulladék a 32 bites pedig a memóriád nagyobbik felét nem tudka majd kihasználni.


Egyébként tényleg attól függ, mire akarod használni. A Linpust amúgy is érdemes cserélni. Amennyire tudom egy elég csupasz disztró, aminek a lényege, hogy úgy adják el a gépet, hogy van rajta oprendszer.

2013. szept. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok , tudtommal magyar verzió nincs windows xp 64bit-es verzióból. Ha nincs ,de az angol jó,akkor is kérdés van-e xp64-bit driver mindenhez.

Ha nincs,de mindenképpen xp-t akarsz futtatni,akkor az is megoldás lehet,hogy virtualboxban futtatod az xp32-bitet, vagy felrakod linuxra a wine-t.

MSSQL-nél viszont nem jó a wine, de legalábbis akkor,mikor próbáltam.

Amúgy miért nem win7?

2013. szept. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
mert nembiztos hogy meg e van a win 7
2013. szept. 11. 10:48
 8/12 anonim ***** válasza:

1. A Windows XP terméktámogatása 2014. április 8-án megszűnik. Bővebben: [link]

2. Az Acer oldalán ( [link] nincs az Acer Aspire V3 471G laptophoz Windows XP-s driver.

3. Egy ilyen erős gép ( [link] már elviszi a Windows 7-est illetve 8-ast. Ha Windowshoz vagy szokva, érdemesebb azt használni XP helyett.

2013. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki valamelyik linuxot,bár szerintem a linux mint vagy ubuntu jobb választás lehet,mint a linpus.

Egyes verziókból létezik pendriveos verzió is, így nem kell telepítened,ha csak próbálgatni szeretnéd.

2013. szept. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
akkor windows 7et vagy 8at probálok rakni
2013. szept. 11. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!