Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez normális ha a Win8 szűz...

Ez normális ha a Win8 szűz telepítés alkalmával létrehozott nekem 300MB helyreállítási particiót és 100Mb valami UEFI system particiót a sime C: meghajtóm elé?

Figyelt kérdés
Vadi új gépemet első telepítéskor win 8-al particionáltam, miközben véletlenül nem a megfelelő particióra akartam a wint telepíteni. Leállítottam a telepítőt, majd ujrapróbálkozásnál benne maradt a létrehozott partióimon kívül a fent említett egy Recovery-t 300Mb és egy UEFI valamit 100Mb méretben. Ezt a kettőt törölni sem tudom. Azóta a Win 8 már felment rendben. Minden jó és szép, kivéve a kételyt ami bennem van hogy mi ez az extra két partició?

2013. szept. 11. 13:59
 1/5 CspCsj ***** válasza:

A 100MB-os partíciót a win7/win8 a BitLocker partició-titkosító szolgáltatás miatt hozza létre külön:

[link]


A recovery partíciót általában laptopokon szokták gyárilag létrehozni. Ezen a laptophoz adott windows gyári telepítője van, vagy driverek, segédprogramok.

2013. szept. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nos az én gépem egy Desktop, MSI alaplap+I3 as proci+ Sata3 as 500Gb WD winyo. A következő particiókat akartam C: rendszer 130 Gb + D: 350Gb a fennmarado particio. Win8 telepitesnel amikor elkezdtem particionálni először letrehoztam 130 gigat a rendszernek. Ekkor láttam hogy a Win8 automatikusan letrehozott a C: elején egy 350Mb os rendszer számára fenntrtott particiot. Ugy gondolom itt még minden rendben volt. Ekkor akartam formázni a fennmaradó 350 Gb os particiót, de mivel nem minden nap particionál az ember, bénázásom miatt elkezdte telepiteni a windowst a 350.es helyre. Ekkor leállítottam a folyamatot. De következő ujrainditásnál mikor töröltem az előző particiókat, már nem 350Mb os rendszer számára fenntartott perticiot hozott letre hanem az emlitett 300 Mb os Rendszer szamara fenntartottat+100Mb os Uefi rendszerparticiot, és csak ezek utan jonnek a C: rendszer + 350GB maradek resz.A win 8 mostmar gyonyoruen fennt van a C:-n. Érdekelt volna mi ez a két plusz rendszerparticio, Pláne a UEFIt nem értemmiért hozta létre.
2013. szept. 12. 10:29
 3/5 CspCsj ***** válasza:
Ha a BIOS-ban be van kapcsolva az UEFI támogatás és a telepítő is támogatja (win8 biztosan) akkor az UEFI használatához szükség van egy külön kis partícióra ahol a működéshez szükséges fájlok tárolódnak.
2013. szept. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Na most már kezdek derengeni a sötétségből. Rávezettél hogy ezt az alaplap illetve a rendszer ujjítása, Én meg le akartam törölni mert eddig ilyet nem láttam.. Találtam is erre vonatkozóan leíírást. Ha nem tévedek ez valami olyasmi ami felváltja a BIOST (vagy legalábbis olyasmi...) itt a link: [link]

Egyébként eszméletlen gyors az uj gépem. Eddig arra gondoltam hogy biztos a SATA3-as winyómnak köszönhető mert onnan bootol, de ahogy eddig értem ez az UEFI-s bootolás miatt lehet. Esküszöm Win8 alatt 2 Mp-alatt bootol a gép. Az alaplapom [link]

Igazad volt: Ez egy UEFI-s alaplap. Gondolom alapból támogatja, mert Én tuti nem állítottam semmit sem. :) Szivesen hallok tőlled még erről ha van tapasztalatod, de bocs ha már túlhúztam a témát.

2013. szept. 12. 15:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Na ezt a felismerést.... Rájöttem. Nekem UEFIM van nem BIOSom. [link] Sőőt nem is kikapcsolható, igaz miért is kapcsolnám ki. Csodálkoztam is első belépéskor hogy ez nem az a szokásos kék text jellegű menü hanem egy egérrel irányítható grafikus felület. Maga az UEFI. Remélem nem kavar majd be nekem a késsőbbi ujratelepítéseimben. Másik szériaszám miatt félek.
2013. szept. 12. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!