Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshopban hogyan kell több...

Photoshopban hogyan kell több képet egy munkalapra helyezni?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a képeket egymásra tudjam rétegelni....PSCS3-om fent a gépemen.
2013. szept. 12. 00:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hát létrehozol layereket...
2013. szept. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
az odáig oké, csak én nem üres réteget akarok, hanem két már meglévő képet egymásra vágni...
2013. szept. 12. 00:36
 3/16 tabaki ***** válasza:
100%
2013. szept. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Megnyitod azt a képet amire szeretnéd rárakni a másikat.

Külön (Nem rétegként !) megnyitod a másik képet.

Elnevezed mindkét dok.-ot.

Azt a képet amit felülre szánsz, külön ablakba helyezed oly módon, hogy az egér gombot lenyomva tartva felülről, a szerkesztő részbe lehúzod ! Így: [link]

Ezután a rétegpalettán, természetesen a második réteget kijelölve, állítasz a fedettségen. Így: [link]

Ennyi. :)

2013. szept. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 tabaki ***** válasza:

@ Kispofa75:

No igen, nem muszáj mindent Ádámtól-Évától kezdeni. Remélem, kérdező végül az én linkemen is elvergődött az ottani áthúzós megoldáshoz, mielőtt elunta az életét. De talán szerencsésebb, ha a példádon okulva egyenest idelinkelem. Tehát az egyik kép rétegablakából is át lehet dobni a másik képre:

[link]


Azért kíváncsi volnék, hogy olyan egyszerű módszer is van-e, mint a Gimpben a 'Megnyitás rétegenként'. Ha valaki tud ilyet, írja meg, néha jól fogna.

2013. szept. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

És tényleg ! Még mondja valaki , hogy nem lehet tanulni itt a GYK.-en.

Egyébként, én nagyon kezdő stádiumban vagyok, ami a PS megismerését illeti. Korábban Gimp-eztem, gondoltam nehogy már ne próbáljam ki a sokak által felmagasztalt PhotoShop-ot. Bizonyára nagy lehetőségek rejlenek benne, de nekem még elég bonyolult a működése. Azért bátorkodtam a témához hozzászólni, mert gondoltam más is lehet ilyen kezdő mint és, és hátha hasznát veszi.

Egyetértek azzal, hogy a Gimp-et lényegesen egyszerűbb kezelni, és külön főiskolai végzettség nélkül is, bárki elboldogul vele.

2013. szept. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

oké-oké felfogtam...

most hogy nézzem , ti a cs6-os verzióval dolgoztok, netről letudnám-e szedni ingyen vagy fizetős a progi?

2013. szept. 12. 22:04
 8/16 anonim ***** válasza:
Torrentel egy törtet le tudsz szedni.
2013. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 tabaki ***** válasza:

Annyiban tévedsz, hogy én nem PS-pal dolgozom, hanem Gimppel, csak a hajdani kérdező kedvéért kerestem egyet. A program természetesen fizetős. Sajnos, az elveimmel ellentétes, hogy az illegális szoftverhasználatot támogassam, ezért nem közlöm a fekete letöltés helyét, de szerencsére kószál itt egy nyári mikulás, aki épp ilyen linkek dobálásával járatra csúcsra filantróp hajlamát. Ha elég olyan kérdést sikerül feltenned a Gyíkra, amelyikre Gimpet javasolnak, okvetlenül bele fogsz botlani.

Ami egyébként az általa ajánlott letöltést illeti: Egyik haveromnál éppen ez a portable CS6 PS barmolta szét éppen a CS3-at. Ezt nem riogatásnak mondom, hanem tudjál róla, hogy ilyen probléma létezHET. Tehát lehetőleg akkor használd, ha a CS3-at vissza tudod csinálni (akkor jobb, ha azt le is szeded). Egyébként, ha nem csinál ilyen galibát, akkor jó progi.


Az eredeti témába vágó hasznos ismeret (igaz, viszonylag új, de hátha már a CS3-ban is használható):

[link]

2013. szept. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
oké, ha már úgyis itt vagytok akkor megkérdezek még valamit, van ez a Gimp...mennyivel jobb mint a photoshop vagy mennyivel tud többet/kevesebbet?
2013. szept. 12. 23:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!