Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan letölthető számológé...

Hecvid kérdése:

Van olyan letölthető számológép windows 7-re, ami tud törteket számolni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 12. 16:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de sajnos ez a megoldás, az eredményt illetően ugyan az mint a sima gépes számológép, ráadásul a képlet beírása komplikáltabb.

Ezért továbbra is érdekelne egy a kérdésben már említett program.

2013. nov. 23. 19:10
 12/17 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy a zárójelezés egyszerübb. Az algebra se nehéz, ellenben nagyon hasznos lehet. Nincs okunk törtet megjeleníteni, főleg a korlátai és a nehézkes szerkeszthetőség miatt (ld. képletszerkesztők, sajnos kemény dió). A legjobb az automatikus zárójelpár-kiemelés erre.
2013. dec. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 savanyújóska ***** válasza:
Szerintem is egyszerubb, ha megtanulsz zarojelezni, nekem anno egy Casio FX-82ES-em volt, az irt ki ilyesmit, de amikor elhagytam, csak egy egysoros Sharp jutott helyette, lehet, hogy gyorsabban szamolok vele tortet, mint te egy tortkijelzos szamologepen!:) Egyszeru zarojelezes az egesz, osztas szorzas egyenrangu, ha tobb osztas van, akkor viszont szamit a sorrend, osztani lehet ugy is, ha reciprokkal szorzol, stb. Egyebkent a legjobban egy tudomanyos szamologeppel jarsz, ha komolyabban foglalkozol matematikaval, meg szukseged lesz ra (ertsd emelt erettsegi), ha meg nem, akkor is hidd el, jo ha tudsz zarojelezve tortet szamolni...
2014. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy próbáltok segíteni, de kérlek ne akarjatok meggyőzni semmiről, mert elhiszek mindent, de engem akkor is az érdekelne, amit először kiírtam.
2014. jan. 11. 15:20
 15/17 tabaki ***** válasza:
Őszintén szólva, szerintem te nem azt óhajtod, hanem azt, hogy a program tizedesjegyes ábrázolás helyett törtvonallal felírva jelenítse meg a képletet. Tehát a bevitel grafikája különbözne (ezért nincs értelme a jó szándékú zárójeles képletfelírásoknak), az egésznek a bináris matematikai alapjait úgysem tudod megváltoztatni.
2014. jan. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Ha még aktuális a kérdés, innen le tudod tölteni.


[link]

2014. aug. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, még aktuális, és köszi, mert valami ilyesmire gondoltam :)
2014. aug. 16. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!