Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows és Linux telepítése...

Windows és Linux telepítése szűz hdd-re?

Figyelt kérdés

windows 8 blue-t és egy openSUSE 12.3-at szeretnék telepíteni egy szűz 1 terrás hdd-re

olyanra lennék kíváncsi hogy milyen sorrendbe kell telepíteni hogyan kell felosztani a hdd-t mekkorák legyenek a partíciók, milyen fájlrendszert használjak stb... előre is köszönöm a válaszokat



2013. szept. 13. 21:49
 1/4 anonim válasza:

Nem értek a win8 hoz, de ajánlásom:

C:150 gb Amin a win8 van

D:100 gb a linux-nak

E:750 gb vagy ahogy akarod.


Én win8 utána linux sorrendet ajánlom. Fájl rendszer emg szerintem adott, vagyis csak 1 lehet bár ehez tényleg nem értek!

2013. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

Első felosztása jónak tűnik, a sorrend is. Nem tudom, a SUSE milyen fájlrendszert szeret, de gondolom, érdemes azt választani, amelyet elsőként felkínál. Egy terán nincs sok értelme a naplózáson spórolni a hellyel, linux meg nem való NTFSre. Az adatlemez viszont legyen NTFS, hogy a Windows is lássa.

Igazából én sem értek hozzá mélyebben, ez legyen csak addig érvényes, míg okosabb válasz nem érkezik...

2013. szept. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én másként csinálnám, mert pazarló az első felosztás.


1. Partíció: 120GB - Windows - NTFS Fájlrendszer

2. Partíció: 64GB - openSUSE - ext4 fájlrendszer

3. Partíció: a ramod méretének duplája - Linux SWAP

4. Partíció: A fennmaradó hely. NTFS fájlrendszer


Az a 64GB az olyan 64GB, hogy azt sosem töltöd meg.

De ha a Windows alá nem telepítesz játékokat, annak is elég 64GB, így több marad az utolsónak. SWAP meg kell a linuxnak, azt nem tudod másra használni.


Az ext4 fájlrendszer linux alatt mára elég kiforrott, megbízható, a legtöbb rendszeren alapértelmezett. Az openSUSE ajánljhatja a btrfs-t is, de nem ajánlom, még mindig nem végleges, nem stabil még.


Egyébként nekem is openSUSE 12.3 64-bit van és nagyon szeretem. KDE-vel használom és alig megyek át Windows-ra, ez a fő oprendszerem.

2013. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és mindenképp Windows -> Linux legyen a sorrend, mert a Windows bootolhatatlanná tenné a Linuxot, mivel a saját kis buta rendszertöltője Windowson kívül mást nem hajlandó/képes kezelni, így nem tudnád többé betölteni a Linuxot, ellenben fordítva minden oké lesz.

A legjobb az, ha openSUSE-ból a neked kellő grafikus felületű Live DVD-t töltenéd le és az alol gparted-el előre partícionálnád. Én legalább is így csinálnám.

2013. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!