Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet Win64 után...

Hogyan lehet Win64 után win7-et telepíteni, GIGABYTE alaplapra,1,44-es boot lemezen lévő driverekkel?

Figyelt kérdés

A boot lemez - 1,44MB - elkészítéséhez kérnék segítséget, ha valaki tudja. Van-e valakinek tapasztalata?

Egyáltalán a win7 telepítése szerintem egy kissé komplikáltra sikerült, mert winXP/32 után nem lehet telepíteni, csak 64 után



#telepítés #floppy boot lemez
2013. szept. 14. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te floppyról akarod telepíteni a win7-et ? Ahhoz eléggé sok fog kelleni. DVD-re írd ki inkább a telepítőt. Amúgy, inkább bízd rá valamelyik ismerősödre a telepítést, mert te nem vagy túlzottan képben a dolgokkal...
2013. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 P.O.C. ***** válasza:

A Windows 7 -et boot -olható iso formátumba kell leszedni, DVD -re írni, beállítani a BIOS -ban, hogy DVD -ről boot -oljon elsőnek. a beboot -olni róla és úgy feltelepíteni. Millió leírás van róla a neten. Nincs benne semmi bonyolult, épp ellenkezőleg.

Windows telepítéséhez floppy lemezre már Windows 98 SE óta nincs szükség, ugyanis már annak a telepítő CD -je is boot -olható volt.

2013. szept. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem értettétek meg a kérdést. A WIN7 telepítésekor kéri az idegen drivereket, az F6 gomb lenyomásával. Ekkor bootlná be a Gigabyte alaplap driverét. Az a problémám, hogy ezt a boot lemezt nem tudom elkészíteni. A szoftver megvan, ami kimondottan arra készült, hogy 1,44-es floppy lemezről hívja be. Így érthető? Természetesen a telepítő DVD megvan.
2013. szept. 16. 09:31
 4/13 A kérdező kommentje:

1/3-ra: Én sem tudhatok mindent, de úgy látom, Te sem.

Sajnos, a Gigabyte alaplaphoz külön driver van a gyártó honlapján, ami nincs a windows-ban, sem az XP-ben, sem a win7-ben. Ezeket a drivereket maga a windows telepítő kéri, mégpedig bootolható 1,44-es lemezről, de a floppylemezt nem tudtam elkészíteni. Ha mindent tudnék, akkor nem kérdeznék.

:))

2013. szept. 16. 09:39
 5/13 P.O.C. ***** válasza:

Maximum a SATA merevlemez vezérlő driverei szoktak kelleni telepítés közben natív SATA (AHCI) módhoz (vagy RAID tömbökhöz), de ezeknek is több mint háromnegyedét magától felismeri a Windows 7. Persze ezt is elkerülheted, ha a merevlemezvezérlőt IDE kompatibilis módba állítod a BIOS -ban. Így semmilyen driver nem szükséges telepítés alatt.

Windows 7 -nél már amúgy sem kell floppy, mivel a telepítés előtt ha csatlakoztatsz egy driver fájlokat tartalmazó pen drive -ot, arról lazán ki tudod neki tallózni. Hogy pontosan milyen driver kell neked, azt csak akkor tudod megmondani, ha ismerem az alaplap pontos típusát.

2013. szept. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
IDE HDD-re telepítem.
2013. szept. 17. 13:19
 7/13 P.O.C. ***** válasza:
Ahhoz nem kell driver. Csak nagyon ritka esetben.
2013. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Megoldottam.

Vettem egy másik gépet, meg egy win7-et és fel is telepítették.

2013. szept. 18. 13:14
 9/13 P.O.C. ***** válasza:
Ez aztán a "megoldás"! :D A megkerülés mestere vagy. :D
2013. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha nem muszáj, mert megtehetem, minek másszak hegyet?
2013. szept. 18. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!