Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 3d modellező programok?

Balint12 kérdése:

3d modellező programok?

Figyelt kérdés
ha lehet legyen kissebb 100 megánál?
2013. szept. 15. 17:36
 1/5 tabaki ***** válasza:

Ingyenes: Blender

Fizetős: Maya, 3D Studio Max, Cinema 4D

2013. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1nek: menj haza, részeg vagy!


A Cinema4D és a 3D s Max se fizetős. Érdekes mód, én ingyen használtam mindkettőt ;)


Egyébként jó mindkettő, és a Blender is. A Maya-t nem simerem.


Viszont konrétan mit akarsz 3d-ben csinálni?

2013. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:

Hm, ingyenesből legalább a SketchUp-ot érdemes lett volna még megemlítenem... meg a K-3D, Wings3D, Art of Illusion, Anim8or programokat.


Az se mindegy, mit akarsz modellezni. Ingyenes CAD-programok: FreeCad, BRL-CAD. 3D leírónyelv: POV-Ray.


De nekem a Blender mindent visz...

[link]

2013. szept. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

@2:

Érdekes, én is használtam már lopott Mayát. Na, akkor az se fizetős. Nekem a Maya egyébként jobban bejött, mint a Max, a Cinema4D-t (bocsi, te írtad jól) nem ismerem közelebbről, de nagyon dicsérik.

Közben még eszembe jutott az ingyenes DAZ Studio, amely szerintem legalább olyan jó, mint a fizetős Poser. Embermodellekhez nagyon ajánlom még MakeHuman-t.

Tájképekhez jó a Terragen, ennek is van ingyen-változata, vagy a felszabadított egykori fizetős Bryce 5.

Általános modellezésre még a szintén szabaddá tett TrueSpace se rossz, szobrászkodásra a Meshmixer és a Sculptris, utóbbi a fizetős ZBrush testvérkéje.

2013. szept. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
en 3DS mellett ZModeler 2-t hasznalok, ingyenes, es sok jatekba kozvetlen tud exportalni
2013. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!